przewodnik po chmurze
Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Eliminacja nadmiarowych zadań i oszczędności materiałowe – to podstawowe korzyści wynikające z integracji systemu ERP z programami do nestingu, którą Streamsoft Prestiż zapewnia w standardzie.


REKLAMA:
snt banner 300
 
 
Zmienna dynamika rynku, zwiększającą się konkurencja w branży produkcyjnej oraz rosnące koszty ogólne sprawiają, że coraz większego znaczenia przy realizacji zleceń nabiera precyzja działania, przekładająca się na jakość i terminowość produkcji.

Jak działa nesting?

Precyzję taką zapewnia m.in. wykorzystanie oprogramowania do nestingu. Esencją jego działania jest wysyłka wzoru cięcia do maszyny w celu wykonania wycinki płaskich blach metalowych. Rozwinięte oprogramowanie CAD/CAM do optymalizacji rozkroju – oferuje także szereg funkcji w zakresie prenestingu, czyli wskazania przez program najlepszych formatów do wykonania danego zamówienia.

Realizacja zlecenia produkcyjnego wiąże się jednak nie tylko ze stworzeniem wykroju, ale także najpierw – wygenerowaniem zapotrzebowania materiałowego i zlecenia produkcyjnego, a następnie kontrolą i rozliczeniem powstałych elementów. Tu nieodzowna okazuje się integracja z systemem ERP.

Co zapewnia tu ERP?

System ERP Streamsoft Prestiż zapewnia pełną integrację z oprogramowaniem do nestingu na 4 poziomach:

Automatyczna wymiana informacji o stanach magazynowych

Proces odpowiada za spójność informacji o dostępnych stanach magazynowych poszczególnych dostaw materiałowych. Podczas rejestracji przyjęć np. arkusza blachy, rejestrowane są parametry dostawy takie jak długość, szerokość, numer dostawy oraz numer wytopu. W późniejszych fazach te dane są istotne dla osoby wykonującej program (nesting) oraz dla rozliczenia zużycia materiałowego, które odbywa się automatycznie na podstawie danych przekazanych z systemu CAD/CAM.

Aktualizacja stanów zachodzi między programami na bieżąco, poprzez generowanie plików XML, podczas rejestracji przyjęć oraz rozchodów dostaw materiałowych w systemie Streamsoft Prestiż.

Wygenerowanie zapotrzebowania na detale do nestingu

W technologii wprowadza się informacje o zapotrzebowaniu na detal z informacjami takimi jak gatunek i grubość materiału oraz informacje o pliku (np. dxf) na podstawie którego zostanie wykonana optymalizacja rozkładu elementu na arkuszu blachy.

Zapotrzebowanie powstaje na podstawie zleceń produkcyjnych z systemu Streamsoft Prestiż. Plik po wygenerowaniu importowany jest do systemu do nestingu, w którym po jego wczytaniu tworzy się lista detali na podstawie której przygotowane będą programy na urządzenie realizujące proces cięcia.

Automatyczne generowanie zlecenia produkcyjnego

Wygenerowanie zlecenia produkcyjnego na rozkrój w systemie Streamsoft Prestiż następuje na podstawie przygotowanego programu z chwilą jego wysłania na maszynę. Zlecenie takie przejmuje wszystkie informacje o materiale, odpadzie oraz wybranym zasobie produkcyjnym (laser, plazma etc.).

Automatyczne rozliczenie zlecenia produkcyjnego po zakończonym procesie cięcia

Informacje o zleceniu są automatycznie przekazywane z systemu do nestingu do Streamsoft Prestiż. Skutkuje to aktualizacją stanów magazynowych w kontekście zużycia w procesie cięcia wybranego arkusza blachy, przyjęciem ewentualnego odpadu użytkowego z informacjami o długości i szerokości, przyjęciem złomu oraz powstałych w procesie cięcia detali.

Podsumowując, system ERP przesyła informacje o wymaganych do realizacji projektu częściach, szczegółach zleceń i dostępnych zasobach materiałowych. Po rozkroju z kolei oprogramowanie do nestingu aktualizuje stany ERP, by ten zmniejszył poziom zapasów, uwzględnił koszty etc. Przyśpiesza to prace, minimalizuje pomyłki i zwiększa oszczędności.

Źródło: www.streamsoft.pl

PODOBNE


 

  • erpframe
  • ENOVA365 KWADRAT

  • eqsystembaner

  • snt button 250