Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
SKK - Kody Kreskowe, WMS, zarządzanie magazynemDGS SA jest światowej klasy producentem zakrywek do opakowań szklanych. Od momentu powstania w 1991 roku firma nieustannie podnosi możliwości produkcyjne, zdobywając status największego producenta zakrywek w Polsce i wchodząc do grona największych światowych producentów zakrywek aluminiowych. DGS SA, chcąc usprawnić kontrolę procesów magazynowych, zwróciła się do krakowskiej firmy SKK-Systemy Kodów Kreskowych S.A. o wdrożenie w swoim magazynie sieci bezprzewodowej.
REKLAMA:
KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP
 
DGS SA oferuje 3 rodzaje produktów: zakrywki typu PilferProof z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, zakrywki typu ScrewCapp do wina oraz nakrętki typu Twist Off do przetworów i soków. Firma zajmuje się także projektowaniem i budową maszyn do produkcji i zdobienia zakrywek PilferProof, oraz nadrukiem na blachach stalowych i aluminiowych.

Firma wysyła swoje produkty na wiele rynków, m.in. do Rosji, na Ukrainę, Białoruś, do Kazachstanu, krajów Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oznakowanie produktów oraz efektywne zarządzanie magazynem.

DGS SA potrzebował systemu zarządzania magazynem opartego na wydajnej i niezawodnej sieci radiowej, która byłaby przystosowana do pracy z terminalami magazynowymi różnych producentów. O wyborze rozwiązania zaproponowanego przez SKK zdecydowały referencje i doświadczenie krakowskiej firmy we wdrażaniu sieci bezprzewodowych w warunkach przemysłowych, dobrze przygotowany projekt systemu oraz zapewnienie sprzętu najwyższej jakości.

SKK zaproponował DGS wdrożenie scentralizowanej sieci Cisco WLAN opartej o punkty dostępowe oraz urządzenie sterujące i obsługujące punkty dostępowe zwane kontrolerem.

Kontroler jest sercem systemu, zapewnia scentralizowaną konfigurację, monitoring i nadzór nad siecią punktów dostępowych. Implementacja sieci radiowych Cisco pracujących w oparciu o kontrolery, pozwala na kontrolę i sterowanie całą siecią WLAN w czasie rzeczywistym, umożliwiając reakcję na zmieniające się środowisko i okoliczności poprzez zmianę parametrów jej działania. Pozwala to na inteligentne zarządzanie zarówno małymi, jak i bardzo dużymi sieciami WLAN, w znaczący sposób odciążając administratorów.

Przed przystąpieniem do wdrożenia sieci bezprzewodowej w magazynie DGS, konsultanci techniczni SKK wykonali pomiary za pomocą specjalistycznego zestawu do badania propagacji fal. Zidentyfikowali źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez sieci WLAN, a także obszary, na których występowało silne tłumienie i rozproszenie sygnału radiowego. Szczegółowe pomiary pozwoliły na bardzo precyzyjne zaprojektowanie sieci bezprzewodowej. Następnie konsultanci SKK zainstalowali sieć bezprzewodową oraz skonfigurowali urządzenia pracujące w ramach systemu.

Wprowadzenie rozwiązania zaproponowanego przez SKK to dla DGS ogromna mobilność ? pracownicy mają ciągły dostęp do sieci w każdym punkcie znajdującym się na terenie magazynu. Ponadto zainstalowana sieć bezprzewodowa gwarantuje niezawodność. Wszystkie operacje magazynowe odbywają się płynnie, nie ma przestojów, a to oznacza oszczędność czasu, większą efektywność i wydajność pracy.

Warto zaznaczyć, że sieć oparta o kontrolery jest bezpieczna, a ważne informacje dotyczące firmy nie wydostają się na zewnątrz.
Rozwiązanie dostarczone przez SKK ? Systemy Kodów Kreskowych SA jest stabilne i bezawaryjne. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy ? ocenia Konrad Krychowiak, Informatyk z firmy DGS SA.
Po zakończeniu wdrożenia sieci radiowej SKK przeprowadziła szkolenia dla kluczowych użytkowników systemu oraz przygotowała dokumentację poprojektową. Krakowska firma zapewniła również DGS opiekę serwisowo-gwarancyjną dla zainstalowanych rozwiązań ? usługę szybkiej jednodniowej wymiany sprzętu w przypadku awarii.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT