Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
SKK - kody kreskoweFrito Lay jest znanym producentem chipsów i przekąsek. Polski oddział firmy, chcąc usprawnić proces pakowania produktów oraz kontrolę procesów magazynowych, zdecydował się na wdrożenie systemu dostarczonego przez krakowską firmę SKK Systemy Kodów Kreskowych SA oraz zakup przemysłowych drukarek etykiet Intermec PX4.
{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama} Frito Lay, lider w produkcji słonych przekąsek, jest częścią koncernu PepsiCo.
Zanim do sklepów trafią przekąski Frito Lay, najpierw w fabryce w Grodzisku Mazowieckim odbywa się proces pakowania wielu rodzajów produktów, które są wysyłane na różne rynki. Dlatego na tym etapie procesu produkcji bardzo ważny jest sprawny system pakowania i kontroli.

Do tej pory przy stanowiskach, gdzie odbywa się pakowanie, korzystano z drukarek sterowanych z komputera PC, które nie były połączone w sieć. System był mało elastyczny i nie dawał możliwości rozwoju.

Firma Frito Lay szukała rozwiązania, które poprawiłoby komfort procesu pakowania oraz umożliwiłoby korzystanie z centralnej bazy danych, do której można łatwo dodawać nowe produkty i nowe formaty etykiet. Wybór padł na rozwiązanie zaproponowane przez firmę SKK Systemy Kodów Kreskowych SA.

W ramach współpracy krakowska firma zaproponowała Frito Lay zastosowanie przemysłowych drukarek etykiet Intermec PX4 z aplikacją serwerową oraz bezprzewodową siecią WLAN.

Intermec PX4 to przemysłowa drukarka etykiet o dużej wydajności, przeznaczona do pracy ciągłej (24/7). Jest to urządzenie programowalne (we własnym języku Fingerprint), które może pracować bez połączenia z komputerem, oprogramowanie jest przechowywane w pamięci drukarki. Dostarczono ponad 30 takich drukarek dla stanowisk, gdzie odbywa się pakowanie. Nowe formaty i nowe zawartości istniejących etykiet mogą zostać łatwo dodane przez administratora i umieszczone na serwerze, dzięki czemu są dostępne dla wszystkich podpiętych do sieci stanowisk.

Aplikacja pracująca na drukarkach jest napisana w sposób eliminujący możliwość wystąpienia pomyłek, jest prosta w obsłudze i nie wymaga długotrwałego procesu szkolenia operatora. Co więcej, dzięki modułowi rejestracji wykonywanych czynności, wszelkie działania wykonywane przez operatora oraz zdarzenia występujące w systemie są rejestrowane w pliku zdarzeń.

Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość rozbudowy o kolejne stanowiska. Dodanie nowego stanowiska będzie polegało na wprowadzeniu drukarki z aplikacją oraz przeprowadzeniu odpowiedniej konfiguracji serwera systemu i drukarki.

Warto zaznaczyć, że system pracuje w trybie off-line (wydruk etykiet, archiwizacja wydruku) w przypadku standardowej pracy operator-drukarka. Natomiast system on-line jest wymagany podczas pobierania przez drukarki nowych danych oraz transmisji danych niezbędnych do wydruku raportu.

Dodatkową korzyścią, jaką odniosła firma Frito Lay, stosując drukarki Intermec PX4, jest możliwość przygotowywania raportów statystycznych dotyczących tego, co zostało wyprodukowane i jakie produkty trafią do magazynu. Poprawił się także komfort pracy administratora systemu, który może z poziomu swojego komputera wprowadzać zmiany na wszystkich stanowiskach, gdzie odbywa się pakowanie.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner