Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach

SKK - kody kreskowe, AID, RFIDWosana jest liderem, jeśli chodzi o oznakowanie zgodne z najnowszymi trendami. Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych ze standardem Globalnego Systemu GS1.

{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}

System GS1 umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów do identyfikacji dóbr, usług, zasobów i lokalizacji na całym świecie. Numery te mogą być przedstawione w postaci symboli kodów kreskowych. Umożliwia to ich elektroniczny odczyt wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba w procesach gospodarczych. System pozwala przezwyciężyć ograniczenia stosujących go przedsiębiorstw, organizacji lub branżowych systemów kodowania, a także usprawnić procesy wpływające na rozwój handlu.

Firma WOSANA SA jest wiodącym polskim producentem wysokiej jakości soków, napojów i wód źródlanych. Jej oferta obejmuje sprzedaż produktów własnych oraz produkcję napojów pod markami własnymi zleceniodawców. Firma współpracuje z większością ogólnopolskich sieci handlowych oraz realizuje kontrakty eksportowe.

W portfolio produktowym firmy WOSANA SA znajdują się: naturalne wody źródlane i mineralne, napoje owocowe gazowane i niegazowane, napoje energetyzujące oraz soki i nektary owocowe.

WOSANA SA zatrudnia 300 pracowników, dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi, trzema filiami i nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wydajność wszystkich linii produkcyjnych kształtuje się na poziomie 190 mln litrów napojów w skali roku.

Do tej pory pracownicy firmy WOSANA SA przy znakowaniu produktów posługiwali się wewnętrznymi etykietami, które nie były zgodne ze standardami GS1, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów. Zarządzający firmą uznali więc, że dla sprawnego funkcjonowania i bezkolizyjnej współpracy z partnerami konieczne jest stosowanie etykiet zgodnych z systemem GS1.

Po wykonaniu analizy rynku, ze względu na kompleksowość zaproponowanego rozwiązania, wybrano ofertę firmy SKK-Systemy Kodów Kreskowych na wdrożenie systemu do wydruku etykiet logistycznych zgodnych ze standardem GS1. W ramach współpracy SKK zaproponowała Wosanie wdrożenie systemu składającego się z następujących elementów: oprogramowania Nice Label, terminala przenośnego Denso oraz drukarki etykiet Datamax.

Nice Label to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie programy Nice Label mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają, że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie. Programy mają polską wersję językową.

Terminal DENSO BHT-400 jest dedykowany specjalnie do zadań kompletacji dostaw w warunkach przemysłowych, uwzględniając na etapie projektowania specyficzne wymagania tego środowiska. Odporność na wodę i zapylenie oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna zapewniają bezawaryjną pracę w trudnych warunkach. Dodatkowo terminal wyposażony jest w duży, kolorowy ekran dotykowy z podświetleniem, a rozdzielczość 240x320 pixeli zapewnia czytelność tekstu i grafiki nawet przy słabym oświetleniu.

Drukarka etykiet DATAMAX H-CLASS należy do najbardziej zaawansowanej linii drukarek. To niezawodne urządzenie przeznaczone do pracy w warunkach produkcyjnych, gdzie potrzebny jest szybki wydruk i bezawaryjna praca 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do zalet drukarki należy także zaliczyć duży programowalny wyświetlacz, który ułatwia konfigurację i poprawia komfort pracy. Dodatkowo urządzenie ma wbudowany skaner kodów kreskowych, co umożliwia kontrolę poprawności wydrukowanego kodu.

Największą korzyścią, jaką odniosła firma WOSANA SA po wdrożeniu systemu zaproponowanego przez SKK, było spełnienie wymagań odbiorców, a tym samym możliwość dostarczania produktu do dowolnego odbiorcy, który wymaga stosowania standardów GS1. Niewątpliwą zaletą systemu było wyeliminowanie błędów wydruku podczas przygotowywania etykiet, a wreszcie zastosowanie rozwiązania automatycznego i ergonomicznego, które nie zwiększyło kosztów zatrudnienia. Jednocześnie WOSANA SA dołączyła do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1.

W ramach współpracy, SKK dostarczyła rozwiązanie, dobrała i dostarczyła drukarki i pozostałe elementy systemu oraz przeprowadziła szkolenie. Warto zaznaczyć, że odpowiednie przeszkolenie personelu umożliwia w przyszłości modyfikację rozwiązania.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner