Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
SKK - WMS, zarządzanie magazynemJFP sp. z o.o jest firmą działającą na rynku tekstylnym od 2003 roku. Zajmuje się sprzedażą odzieży zarówno do dużych sieci handlowych, jak i dystrybucją do mniejszych podmiotów działających na polskim rynku. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy, JFP rozszerzyła swój asortyment o markę ReyJay. Chcąc usprawnić operacje magazynowe oraz zagwarantować najwyższą jakość obsługi klientów, JFP zdecydowała się na wdrożenie, zaproponowanego przez SKK Systemy Kodów Kreskowych SA, rozwiązania wspomagającego obsługę procesów magazynowych.
{MosModule module=CaseStudies}
Właściwe oznakowanie produktów w sklepie i magazynie gwarantuje rzetelną kontrolę przepływu towarów, a jednocześnie zapewnia szybką i jednoznaczną informację dla pracowników oraz klientów.

Dla firmy JFP, właściciela i dystrybutora marki ReyJay, której produkty są dystrybuowane na terenie całego kraju poprzez własne salony sprzedaży oraz sklepy franczyzowe, kontrola aktualnego stanu zaopatrzenia jest szczególnie istotna.

Do tej pory w JFP wszystkie operacje magazynowe, takie jak wysyłka, przyjęcia i inwentaryzacja wykonywane były na podstawie wydruków papierowych z systemu SAP Business One. Następnie rezultat kompletacji, przyjęć lub inwentaryzacji był wpisywany lub weryfikowany w systemie ręcznie przez pracownika.

JFP potrzebowała rozwiązania usprawniającego operacje magazynowe. Poszukiwano sprawdzonego produktu, dlatego zdecydowano, że dostawcą takiego rozwiązania powinna być firma z bogatym doświadczeniem, która nie tylko realizuje projekty wdrożeniowe, ale także zajmuje się konsultingiem w zakresie oprogramowania do obsługi procesów magazynowych. Wybór padł na SKK Systemy Kodów Kreskowych SA z Krakowa, solidnego partnera, który posiada doświadczenie oraz odpowiednie aplikacje dla firmy takiej, jak JFP.

SKK zaproponowała JFP wdrożenie systemu usprawniającego operacje magazynowe oraz inwentaryzację w salonach sprzedaży, który składa się z następujących elementów: aplikacji SKK Smart zainstalowanej na terminalach Dolphin 6500, serwera wymiany danych z SAP Business One – SKK WebTransfer.

SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie dedykowane dla komputerów mobilnych wspomagające obsługę procesów magazynowych. Przy użyciu tej aplikacji można dokumentować realizację operacji, takich jak przyjęcie, wydanie i inwentaryzacja, poprzez rejestrację kodów kreskowych, którymi są oznakowane produkty, będące przedmiotem danej operacji. Praca z aplikacją eliminuje konieczność pracochłonnego dokumentowania operacji z użyciem papierowych list. SKK Smart pozwala na obsługę wszystkich procesów związanych z rozprowadzaniem towarów w centrach dystrybucyjnych oraz wymianę danych z systemem centralnym (import oraz eksport danych).

Terminal Honeywell's Dolphin 6500 to lekki i wszechstronny komputer przenośny, który zapewnia zaawansowane funkcje zbierania danych i bezprzewodową komunikację w czasie rzeczywistym, przeznaczony do zastosowań w sprzedaży detalicznej, łańcuchu dostaw i w środowisku przemysłu lekkiego. Wbudowane funkcje łączności w standardzie 802.1 Ib/g zapewniają użytkownikom dostęp do najważniejszych danych na terenie całego zakładu, zaś urządzenia z funkcjami łączności Bluetooth ułatwiają bezprzewodowe podłączanie urządzeń peryferyjnych.

Co więcej, zaawansowane protokoły bezpieczeństwa gwarantują dokładność przesyłu i bezpieczeństwo danych. Natomiast obudowa o ergonomicznych wymiarach wyposażona została w zaokrągloną klawiaturę, co sprawia, że urządzenie łatwo mieści się w dłoni użytkownika.

SKK przygotowała dla JFP aplikację, współpracującą z systemem SAP Business One, przeznaczoną do wsparcia operacji magazynowych, takich jak przyjęcia, wydania i inwentaryzacja w magazynie centralnym w Piasecznie oraz inwentaryzacji w salonach sprzedaży Franco Feruzzi.

SKK udostępniła JFP system i sprzęt do przetestowania proponowanego rozwiązania oraz zaproponowała krótki czas potrzebny na realizację wdrożenia.
Jestem zadowolona ze współpracy z firmą SKK. SKK zaproponowała nam konkretne i stabilne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb. Być może będziemy rozwijać tę współpracę w przyszłości – mówi Edyta Karpiesiuk, Kierownik d/s sieci detalicznej w JFP.
Najważniejszą zaletą rozwiązania zaproponowanego przez firmę SKK jest możliwość wykonywania inwentaryzacji (zarówno w magazynie głównym, jak i w salonach) bez użycia arkusza spisu z natury. Wynika to ze specyfiki prowadzonego handlu – bardzo duża rotacja towaru oraz znaczna ilość indeksów towarowych. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu istnieje mniejsze ryzyko pomyłki pracownika obsługującego terminal podczas przeprowadzania inwentaryzacji.

Ponadto system umożliwia weryfikację dostaw i wydań oraz większą kontrolę nad ruchem towarów, co pozwala na ograniczenie pomyłek, a pracownicy wiedzą, jakie dokumenty czekają „w kolejce” na wydanie lub przyjęcie.

Teraz operacje magazynowe oraz inwentaryzacja w salonach sprzedaży Franco Feruzzi są przeprowadzane szybko i sprawnie, co pozwala na ograniczenie kosztów.

W ramach współpracy firma JFP skorzystała z doświadczenia SKK w zakresie rozwiązań magazynowych. SKK zapewniła również JFP niezbędne wsparcie techniczne oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner