Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach

Bilplast to prywatne przedsiębiorstwo produkcyjne działające w oparciu tylko o polski kapitał. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży zaawansowanych technologicznie elementów z tworzyw termoplastycznych, w tym detali i podzespołów dla branży AGD, motoryzacji, techniki sanitarnej i wyposażenia łazienek. Bilplast zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada nowoczesny park maszynowy, który składa się z ponad dwudziestu wtryskarek o siłach zwarcia od 30 do 1300 ton.

 

 

{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}

Polityka jakości ma dla Bilplast zasadnicze znaczenie. Firma posiada system zarządzania jakością potwierdzony certyfikatami zgodności z normą ISO 9001:2000 i ISO/TS 16949:2002 oraz zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2005. Bilplast wdrożył również system kontroli obejmujący dostawy surowców, parametry procesów produkcyjnych, wyroby w toku produkcji, wyroby gotowe oraz przechowywanie i dostarczanie wyrobów. Dodatkowo, w 2008 roku została zakończona inwestycja w magazyn wysokiego składowania.

Wysokiej jakości produkcja oraz szybka i sprawna logistyka to cechy, którymi w chwili obecnej wyróżnia się nowoczesny Bilplast wykorzystując system klasy WMS ? HIT-Magazyn, którego producentem jest firma HIT-Kody Kreskowe. Wraz z zakończeniem budowy magazynu wysokiego składowania wyposażono go w system klasy WMS mający na celu zwiększenie efektywności realizowanych operacji magazynowych. Oprogramowanie o nazwie HIT-Magazyn jest w pełni mobilnym rozwiązaniem opartym o zastosowanie sieci radiowej i bezprzewodowych terminali przenośnych. Producentem i  dostawcą HIT-Magazyn dla Bilpastu była firma HIT-Kody Kreskowe, która również odpowiadała za pomiary i projekt sieci radiowej oraz dobór i dostawę urządzeń do automatycznej identyfikacji. Przy realizacji tej inwestycji Bilplast podjął decyzję o wykorzystywaniu terminali bezprzewodowych pracujących w sieci radiowej amerykańskiego producenta LXE. Zakupiono terminale MX8, które wyróżniają się w rodzinie urządzeń przenośnych LXE najmniejszym rozmiarem i ciężarem oraz ergonomiczną obudową. Cechy te sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się w gospodarce magazynowej. Do druku etykiet wybrano drukarkę TOSHIBA B-SA4, która łączy w sobie wytrzymałość drukarek przemysłowych z kompaktową budową drukarek uniwersalnych i posiada wiele opcji jak na przykład moduł druku na żądanie, Wi-Fi, możliwość centralnego zarządzania wydrukiem poprzez port LAN czy zegar czasu rzeczywistego.

HIT-Magazyn został zintegrowany z systemem informatycznym klasy ERP firmy co pozwoliło na automatyczne ewidencjonowanie operacji magazynowych i księgowych. Wyeliminowano całkowicie odręczne zliczanie, kontrolowanie i zapisywanie danych zastępując te czynności skanowaniem. Pracownicy magazynowi na terminalu mają dostęp między innymi do funkcji przyjęć z produkcji, wydań magazynowych, rozchodu wewnętrznego, piętrowania palet, druku etykiet czy inwentaryzacji. W wersji PC HIT-Magazyn można edytować cechy i parametry danych jednostek logistycznych jak status, ilość na palecie, dodatkowe wymagania względem palety takie jak konieczność piętrowania czy kontroli jakości przy przyjęciu z produkcji na magazyn.

Zdjęcie ekranu HIT-Magazyn PC (zrzut PC1)

System pilnuje, aby każda wskazana paleta przeszła wymaganą kontrolę jakości. Przy przekazaniu z produkcji identyfikuje ilość, która została do pobrania. System kontroluje również, aby dany indeks był wstawiony w prawidłowy regał paletowy. Przy wydaniach częściowych HIT-Magazyn wspiera zachowanie FIFO. W tym celu poza systemem regałów przepływowych zorganizowano osobne miejsce składowania, gdzie HIT-Magazyn podpowiada miejsce lokalizacji oraz właściwą kolejność wydania. Inwentaryzację można wykonywać z wykorzystaniem terminala przenośnego po lokalizacji / strefach i indeksach. Istnieje możliwość tworzenia wielu różnych stref magazynowych, także wirtualnych.

Ekran HIT-Magazyn terminal ?Informacja o paczce? i ?Druk etykiet?

Istotną zaletą systemu mobilnego jest dostęp do aktualnych stanów magazynowych, które można sortować po wielu zmiennych. W HIT-Magazyn jest także zapisana historia wszystkich operacji wraz z dokładnym czasem i osobą odpowiedzialną za wykonanie zadania. Wszystkie wdrożone funkcje systemu sprawiły, że gospodarka magazynowa Bilplast jest lepiej zorganizowana, udoskonalono przepływ informacji i rejestracji danych, a wszystkie ruchy magazynowe są widoczne w systemie w chwili skanowania. Dzięki takim możliwościom Bilplast posiada nowoczesne narzędzie pozwalające na lepszą kontrolę procesów logistyki i kontroli jakości co ma bezpośredni wpływ na jakość obsługi Klientów i terminowość zamówień.

Źródło: www.hit-kody.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner