Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
SKK - kody kreskowe, wms, rfidRoca to światowy lider w produkcji wyposażenia łazienek. Produkty Roca są synonimem wysokiej jakości, funkcjonalności i nowoczesnego wzornictwa. Polski oddział firmy, chcąc usprawnić operacje magazynowe, zwrócił się do SKK SA o zmodyfikowanie oprogramowania do wydań magazynowych oraz wymianę komputerów mobilnych w zakładzie produkcyjnym w Gryficach.
{MosModule module=CaseStudyAIDRFIDWMS_Reklama}
Koncern Roca jest obecny w 135 krajach, na czterech kontynentach i zatrudnia 20 000 osób. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku i obecnie ma dwie fabryki – w Gliwicach i Gryficach. Zakład produkcyjny w Gryficach jest jedną z najnowocześniejszych fabryk wyrobów akrylowych w Polsce. Wyroby sanitarne produkowane w Gryficach są eksportowane do krajów Europy Wschodniej, Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Dlatego, aby wydania produkcyjne przebiegały sprawnie, ważne jest odpowiednie oznakowanie produktów, funkcjonalne oprogramowanie obsługujące procesy magazynowe oraz niezawodny sprzęt.

Dotychczas w fabryce Roca w Gryficach podczas wydań produktów z magazynu posługiwano się terminalami starszej generacji, które nie działały poprawnie, co znacznie utrudniało pracę. W związku z tym konieczna była wymiana starego sprzętu oraz aktualizacja oprogramowania. Roca zleciła wykonanie tego zadania konsultantom firmy SKK.

SKK zaproponowała firmie Roca wdrożenie systemu do obsługi wydań produkcyjnych, składającego się z terminali Honeywell Dolphin 6100 wraz z oprogramowaniem SKK Smart.

SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie dedykowane dla komputerów mobilnych, wspomagające obsługę procesów magazynowych. Przy użyciu tej aplikacji można dokumentować realizację operacji magazynowych, takich jak przyjęcie, wydanie i inwentaryzacja, poprzez rejestrację kodów kreskowych, którymi są oznakowane produkty, będące przedmiotem danej operacji. Praca z aplikacją eliminuje konieczność pracochłonnego dokumentowania operacji z użyciem papierowych list. SKK Smart pozwala na obsługę wszystkich procesów związanych z rozprowadzaniem towarów w centrach dystrybucyjnych oraz wymianę danych z systemem centralnym (import oraz eksport danych).

Dolphin 6100 jest eleganckim i niezawodnym komputerem mobilnym zapewniającym obsługę zadań zbierania danych i komunikacji. Ułatwia weryfikację cen, obsługę klientów oraz przygotowywanie raportów na potrzeby zamówień. Urządzenie zostało wyposażone w czytnik skanujący kody dwuwymiarowe (2D) oraz standardowe kody jednowymiarowe (1D), co umożliwia odczyt kodów w dowolnej orientacji.

Komfort pracy zapewnia również czytelny, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym oraz proste menu użytkownika.

Warto dodać, że to niewielkie i lekkie urządzenie dzięki zamontowanemu pod kątem skanerowi, pozwala na wygodny podgląd ekranu podczas skanowania kodów kreskowych na produktach. Co więcej, zintegrowane radio w standardzie 802.11 b/g zapewnia użytkownikom łączność z systemami informatycznymi firmy i dostęp do niezbędnych danych przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa transmisji. Natomiast wydajne akumulatory umożliwiają pełnozmianową pracę bezprzewodową, przy intensywnym skanowaniu, bez potrzeby wymiany czy ładowania.

SKK przygotowała dla firmy Roca rozwiązanie oparte na mobilnych komputerach Honeywell Dolphin 6100 z aplikacją SKK Smart, która została dostosowana przez konsultantów SKK do oprogramowania już działającego w firmie. SKK wykonała instalację systemu w zakładzie produkcyjnym w Gryficach oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników. Ponadto zagwarantowała firmie Roca 3-letni zintegrowany pakiet serwisowy na całość systemu.
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą SKK. Zaproponowane przez konsultantów SKK rozwiązanie spełniło nasze oczekiwania, a wdrożenie oraz dostosowanie produktu zostało przeprowadzone szybko i sprawnie. Chcemy nadal współpracować z firmą SKK przy kolejnych projektach – mówi Adam Wróbel kierownik działu IT firmy Roca Polska.
Najważniejszą zaletą rozwiązania zaproponowanego przez firmę SKK jest fakt, że Roca zyskała zabezpieczenie w postaci nowego, objętego gwarancją, sprzętu oraz wsparcie techniczne konsultantów SKK.

Ponadto zastosowanie aplikacji wraz z nowymi terminalami usprawniło obsługę wydań produkcyjnych w fabryce w Gryficach. SKK Smart, poprzez identyfikację kodu kreskowego produktu, gwarantuje weryfikację dostaw i wydań oraz większą kontrolę nad ruchem towarów, co pozwala na ograniczenie pomyłek. Dzięki temu wydania produkcyjne są przeprowadzane sprawnie i szybko, a to oznacza zmniejszenie kosztów.

Warto dodać, że aplikacja umożliwia dokumentowanie realizacji operacji magazynowych i produkcyjnych, co pozwala na zwiększenie szybkości przepływu informacji w firmie między systemem ERP, a operatorami obsługującymi procesy magazynowe i produkcyjne.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner