Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
SKK - wms,kody kreskowe, rfidQXL Poland jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Prowadzony przez firmę serwis Allegro.pl jest obecnie największą platformą handlową w polskim Internecie. W związku z rozwojem firmy, chcąc usprawnić proces inwentaryzacji, QXL Poland zdecydowała się wdrożyć, zaproponowaną przez SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA, aplikację do inwentaryzacji środków trwałych.
{MosModule module=Case_Dzial}
Inwentaryzacja środków trwałych to przykry obowiązek dla firm komercyjnych i instytucji publicznych. Z tą biurokratyczną niedogodnością, musi się także zmierzyć QXL Poland. Firma, chcąc usprawnić proces spisywania stanów inwentarzowych, szukała skutecznego programu do inwentaryzacji środków trwałych.

SKK zaproponowała QXL wdrożenie systemu składającego się z następujących elementów: oprogramowania SKK Inwentaryzator, przenośnych terminali oraz drukarki etykiet.

Głównym celem wdrożenia systemu było uzyskanie bieżącej i rzetelnej kontroli nad rzeczywistym stanem środków trwałych oraz jego zgodności z ewidencją.

Program SKK Inwentaryzator to specjalistyczny program umożliwiający import danych o składnikach majątku z zewnętrznego programu do ewidencji, wydruk etykiet, odpowiednie przetworzenie danych zebranych przy użyciu terminala podczas inwentaryzacji, porównanie danych spisowych z danymi ewidencyjnymi oraz generowanie raportów z porównań. Ponadto program obsługuje kody 1D i 2D (jedno- i dwuwymiarowe).

Środki trwałe zostają oznakowane etykietami z kodem kreskowym odwzorowującym numer ewidencyjny. Podczas inwentaryzacji kody kreskowe z etykiet są łatwo i szybko odczytywane oraz zapisywane za pomocą przenośnego terminala.

Dane zebrane za pomocą terminala, zostają następnie przesłane do zainstalowanego na komputerze PC programu Inwentaryzator, który umożliwia ich porównanie z zaimportowaną wcześniej bazą danych ewidencyjnych środków trwałych. Program umożliwia generowanie i wydruk Arkuszy Spisu z Natury, raportów o charakterze pomocniczym oraz wymaganych raportów użytkownika.

Kolektor danych (terminal z czytnikiem kodów kreskowych) to niewielkie i lekkie urządzenie, charakteryzujące się dużą odpornością mechaniczną, które umożliwia przeprowadzanie spisów z natury w dowolnym czasie, w odległych miejscach (możliwość przesłania zebranych danych na dowolnym nośniku lub przez Internet). Standardowo jest wyposażony w aplikację do przeprowadzania inwentaryzacji oraz oprogramowanie komunikacyjne. Współpracuje również z programem Inwentaryzator. Drukarka etykiet jest mała, lekka i prosta w obsłudze. Umożliwia termotransferowy wydruk etykiet, co zapewnia wyższą trwałość kodu. Dodatkowo etykiety zaproponowane QXL przez SKK to tzw. etykiety destrukcyjne, które zostają zniszczone podczas próby ich usunięcia. Wprowadzenie rozwiązania do ewidencji środków trwałych zaproponowanego przez SKK to dla QXL kilka ważnych korzyści biznesowych. Wdrożenie aplikacji umożliwiło ujednolicenie oznakowania środków trwałych oraz przeprowadzanie częstszych kontroli. Ponadto wyeliminowano konieczność przepisywania danych, co sprzyja powstawaniu błędów podczas inwentaryzacji przeprowadzanej w formie papierowego zapisu. A co najważniejsze: inwentaryzacja zajmuje teraz mniej czasu i angażuje mniej osób.
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z SKK. Dzięki rozwiązaniu zaproponowanemu przez krakowską firmę inwentaryzacja środków trwałych zajmuje nam około tygodnia. Gdybyśmy chcieli przeprowadzić inwentaryzację w formie papierowego zapisu, musielibyśmy poświęcić trzykrotnie więcej czasu – ocenia Robert Magda, Specjalista Ds. Zakupów i Logistyki firmy QXL Poland.
W ramach współpracy SKK zapewniła wsparcie techniczne, roczną gwarancję na sprzęt oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników QXL Poland.

Źródło: www.skk.com.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner