Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach

OPTIDATA - WMS, RFID, ERP, System ERPPrzedsiębiorstwo Browary Żywiec S.A. jest producentem jednej z najbardziej znanych marek piwa - ?Żywiec?- w Polsce. Począwszy od 1994 roku głównym udziałowcem w firmie Browary Żywiec S.A. jest holenderski koncern Heineken. Firma poświęca wiele uwagi jakości oferowanych produktów, jak również dba o usprawnienie i unowocześnienie produkcji.

 

{MosModule module=CaseStudiesAIDRFIDWMS_Reklama}

To tutaj znajduje się słynne Muzeum Browaru Żywiec oraz nowoczesne linie produkcyjne takich marek jak Żywiec, Warka, Tatra, Desperados, jak i również magazyny skąd piwo jest dystrybuowane po Polsce i zagranicę. W tym wyjątkowym miejscu historia przeplata się ze współczesnością , a miłośnicy tej marki po obejrzeniu muzeum mogą do woli degustować piwo w specjalnie do tego przeznaczonej sali. Dynamiczny rozwój firmy wynikający ze wzrastającej ciągle sprzedaży piwa tego browaru spowodował, że niezbędne stało się wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań usprawniających pracę na magazynie. Rozpatrywano kilka propozycji dostawców systemów WMS, ostatecznie decydując się na firmę OPTIDATA i jej system OPTIpromag.

Wybór OPTIDATA został podyktowany takimi czynnikami jak bogate doświadczenie, referencje oraz korzystna oferta finansowa - stwierdza Waldemar Kapler, Dyrektor Logistyki.

OPTIDATA działa na polskim rynku od siedmiu lat dostarczając kompleksowe rozwiązania WMS i MES, które wspomagają funkcjonowanie SCM (Supply Chain Management) i pozwalają na śledzenie i przepływ towarów w łańcuchu dostaw ?Track and Trace?. Systemy oferowane przez OPTIDATA są zgodne z wytycznymi organizacji GS1 odnośnie ID Keys (Kluczy identyfikacji) takimi jak SSCC, GTIN czy GLN.

W oparciu o analizę potrzeb i oczekiwań klienta specjaliści OPTIDATA opracowali szczegółową koncepcję wdrożenia systemu WMS OPTIpromag, uwzględniającą procesy zarządzania w magazynach materiałów i opakowań. Potrzeba pełnej automatyzacji procesów spowodowała, że uruchomiony został także dwukierunkowy, działający w trybie on-line interfejs z system ERP SAP/R3. W ramach wdrożenia, firma OPTIDATA uruchomiła w Browarach Żywiec centralnie zarządzaną sieć radiową w oparciu o urządzenia Cisco.

Aktualnie dane pozyskiwane poprzez zastosowanie mobilnych terminali Motorola MC9090 i VC5090 trafiają od razu do bazy danych systemu ERP, umożliwiając kierownictwu firmy monitorowanie w systemie Real time database stanów i operacji magazynowych ? ocenia Marek Tracz, Dyrektor Produkcji.

System WMS OPTIpromag jest wykorzystywany w Browarach Żywiec do zarządzania wieloma magazynami o różnej konfiguracji logicznej, począwszy od magazynów z polami odkładczymi poprzez regały stacjonarne, aż po system regałów jezdnych.

Rezultatem wdrożenia systemu WMS OPTIpromag jest optymalizacja procesów zatowarowania linii produkcyjnych. Dzisiaj jest to możliwe dzięki szybkiej identyfikacji materiałów oraz optymalizacji procesów umieszczania i pobierania materiałów z magazynów, realizowanych w systemie WMS OPTIpromag w oparciu o zaawansowane algorytmy wyliczające optymalne rozlokowanie materiałów na magazynie. Innym ważnym procesem, który jest aktualnie prowadzony przy zastosowaniu wdrożonego systemu jest inwentaryzacja ? mówi Marek Tracz. Po zakończeniu wdrożenia OPTIDATA przeprowadziła szkolenia pracowników. Stałymi punktami współpracy między firmami jest także opieka serwisowo-gwarancyjna obejmująca zainstalowane urządzenia oraz wsparcie techniczne.

Pomimo że wdrożenie było procesem skomplikowanym, prace zostały wykonane terminowo i profesjonalnie, a sama współpraca przebiegała bardzo dobrze. Prace wdrożeniowe, jak się okazało nie stanowiły dużego obciążenia w realizacji zadań pracowników magazynu ? dodaje Paweł Biegun, Kierownik Magazynu.

Źródło: www.optidata.pl

 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner