Firma F5 ogłosiła wydanie pakietu technologicznego F5 NGINX dla Microsoft Azure, wyróżniającego się natywnym sposobem integracji z chmurą za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dzięki NGINX for Azure, programiści mogą przenosić aplikacje lokalne do Azure i wdrażać nowe usługi w chmurze przy użyciu NGINX, znanego i zaufanego rozwiązania zarządzającego obciążeniem ruchu sieciowego między serwerami i chmurą.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Według najnowszego raportu F5 "State of Application Strategy 2022", pandemia COVID-19 przyspieszyła migrację do chmury - trzy czwarte organizacji wdraża aplikacje w ekosystemach chmury publicznej. Wraz z rosnącą adopcją rozwiązań chmurowych, ponad 25% organizacji przechowuje w chmurze również usługi związane z bezpieczeństwem i dostarczaniem aplikacji. Programiści, architekci chmurowi, architekci systemowi i inni specjaliści, którzy chcą uruchamiać swoje aplikacje na platformie Azure, potrzebują łatwej ścieżki migracji do chmury. Ważne jest dla nich także zapewnienie szybkiego i nieprzerwanego dostępu do bezpiecznych usług cyfrowych oraz pełna wydajność aplikacji, wraz z wielkoskalowym transferem między środowiskami lokalnymi, a chmurą.

NGINX for Azure odpowiada na te potrzeby, umożliwiając przedsiębiorstwom:
  • Bezproblemowe przenoszenie aplikacji z siedziby firmy do chmury poprzez przeniesienie istniejącej konfiguracji NGINX.
  • Wykorzystanie zaawansowanych funkcji zarządzania ruchem w celu dostarczania bezpiecznych i niezawodnych aplikacji i usług.
  • Zmniejszenie krzywej uczenia się i uproszczenie adaptacji chmury dzięki wbudowanym głębokim integracjom: Azure Monitor do wglądu i widoczności aplikacji oraz Azure Key Vault do zarządzania certyfikatami SSL/TLS.
Dzięki zastosowaniu tego samego rozwiązania do równoważenia obciążenia we wszystkich aplikacjach w siedzibie firmy i na platformie Azure, przedsiębiorstwa uzyskują spójną wydajność i bezpieczeństwo, co przekłada się na lepsze doświadczenia cyfrowe ich klientów.

NGINX napędza najbardziej ruchliwe strony internetowe na świecie dzięki pakietowi zaawansowanych rozwiązań z zakresu łączności, zarządzania ruchem i bezpieczeństwa - wszystkie one wnoszą dodatkową wartość do ekosystemu Microsoft Azure" - mówi Eric Braun, wiceprezes ds. zarządzania produktem NGINX w F5. "Połączenie czołowych technologii chmurowych Microsoft i zaufanego oprogramowania NGINX oferowanego jako aplikacja w ekosystemie Azure umożliwia programistom i zespołom DevOps optymalizację wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa ich rozproszonych aplikacji i usług w skali globalnej. – dodaje.


W warunkach pracy hybrydowej, zespoły programistów nieustanie aktualizują produkty swojej pracy współpracując razem w chmurze. Możliwość uruchomienia dowolnego projektu w ciągu kilku minut dzięki w pełni skonfigurowanemu, bezpiecznemu środowisku w chmurze pozwala zespołom szybciej realizować cele biznesowe - mówi Julia Liuson, Prezes Developer Division w Microsoft. Nasza współpraca z F5 ułatwi twórcom aplikacji, operatorom IT i zespołom obsługi szybsze reagowanie na potrzeby klientów poprzez zapewnienie dostępu do sieci NGINX zintegrowanej natywnie z Microsoft Azure, dzięki czemu mogą oni dostarczać swoje aplikacje z lepszą wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem. – dodaje Julia Lisuon.


Źródło: F5

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top