Firma L-Systems jest partnerem Oracle specjalizującym się we wdrażaniu biznesowych systemów informatycznych w obszarze ERP, BI, MES, WMS, obiegu dokumentów oraz rozwiązań dla B2B. W swojej bazie klientów firma L-Systems posiada wielu użytkowników pakietu aplikacji klasy ERP marki IFS, działających na platformie bazodanowej Oracle. Eksperci L- Systems przygotowali dla nich środowisko chmurowe na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI), które jest utrzymywane przez L-Systems i oferowane klientom w modelu SaaS.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Znajomość technologii Oracle towarzyszy naszej firmie od wielu lat. Oferowane przez nas rozwiązania ERP jak i oferowane klientom środowisko serwisowe są nierozerwalnie powiązane właśnie z tą technologią – komentuje Robert Pawlak, założyciel i prezes L-Systems. Zoptymalizowane pod Oracle systemy w połączeniu z Chmurą Oracle dają nam i naszym klientom maksymalizację bezpieczeństwa i wydajności tych środowisk. Dedykowane rozwiązanie, dla którego przygotowaliśmy środowisko Chmury Oracle, to oferowany i serwisowany przez nas pakiet IFS Applications – dobrze znany na rynku system ERP dla firm produkcyjnych, realizujących projekty inżynieryjne, czy budowlane. Jest to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które w nowych czasach wymagało także zupełnie nowego, innowacyjnego i zgodnego ze światowymi trendami środowiska sprzętowego i programowego.


Za decyzją o stworzeniu środowiska OCI dla aplikacji oferowanych przez L-Systems stały głównie przesłanki biznesowe. Infrastruktura chmurowa Oracle oferuje minimalizację awaryjności środowiska oraz zmniejszenie obciążenia w zakresie jego administracji, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka prowadzonego biznesu i kosztów z nim związanych, a także możliwość elastycznego zarządzania zasobami (vertical and horizontal scaling up and down) zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Oprócz usług infrastruktury, firma L-System wykorzystuje także zawarte w Chmurze Oracle usługi platformy zwane PaaS – takie, jak chmurowa baza danych. Środowisko dostarczane jest z regionu OCI zlokalizowanego we Frankfurcie. W ramach tej strefy znajdują się trzy rozproszone ośrodki obliczeniowe, a w każdym z nich trzy wyodrębnione strefy Fault Domain. Zapewnia to maksymalizację bezpieczeństwa i dostępności zarówno aplikacji, jak i danych.

Planując stworzenie środowiska serwisowego zweryfikowaliśmy rynek pod kątem dostosowania konkretnych dostawców rozwiązań chmurowych do naszych potrzeb – dodaje Robert Pawlak. Decyzja o zastosowaniu Chmury Oracle podyktowana była wieloma przesłankami z których najważniejsze, to nowoczesność oferowanej infrastruktury przekładająca się na wydajność i bezpieczeństwo, solidne wsparcie inżynieryjne specjalistów z Oracle oraz oczywiście czynniki ekonomiczne - najkorzystniejszy na rynku stosunek ceny do wydajności.


W projekcie budowania środowiska OCI oraz migracji aplikacji biznesowych inżynierom L-System wydatnie pomagali eksperci z Oracle Consulting. Oba zespoły wspólnie przygotowały koncepcję rozwiązania, która przełożyła się na specyfikację środowiska niezbędnego zarówno dla dostawcy SaaS, jak i klientów końcowych. Konsultanci Oracle przekazali w tym zakresie niezbędną wiedzę, dzięki czemu środowiska IaaS są obecnie zarządzane samodzielnie przez L-Systems.

Przeniesienie środowiska aplikacji biznesowych do Chmury Oracle, to doskonały wybór, który zapewnia wyjątkową wygodę obsługi infrastruktury IT oraz przewidywalne koszty, które łatwo jest ująć w operacyjnych budżetach firmy – komentuje Michał Chmela z działu Oracle Digital EMEA. W porównaniu do konfiguracji klasycznej, ogromną zaletą korzystania z Chmury Oracle jest maksymalizacja bezpieczeństwa i zapewnienia ciągłości działania dzięki trzem gwarantowanym typom SLA: dostępności, zarządzalności oraz wydajności. Plusem korzystania z OCI jest także dostęp do wielu dodatkowych usług - takich jak autentykacja, narzędzia analityczne oraz integracyjne czy mocne zabezpieczenia zapewniane przez narzędzia Data Guard z usługą Disaster Recovery.


Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top