Organizacja Keep Sea Blue wykorzystuje technologię Oracle Blockchain do walki z zanieczyszczeniami z tworzyw sztucznych
ORACLE - LOGOKeep Sea Blue, niezależna, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Atenach, wybrała Oracle Cloud Infrastructure i Oracle Blockchain do swojej misji ochrony Morza Śródziemnego przed plastikiem. Organizacja Keep Sea Blue promuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i może zapewnić pełną przejrzystość oraz zdolność śledzenia w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych, używając Oracle Cloud.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
Każdego roku ludzie wyrzucają do oceanów osiem milionów ton tworzyw sztucznych. Morze Śródziemne, jedno z najbardziej wrażliwych środowisk na świecie, nie uwolniło się jeszcze od tego ekologicznego kryzysu. Szacuje się, że każdego roku 229 tyś. ton plastiku wpływa do Morza Śródziemnego, co szkodzi ekosystemom lądowym i morskim oraz różnorodności biologicznej.

Organizacja Keep Sea Blue zbiera około 150 ton plastiku miesięcznie, co odpowiada około 5 mln plastikowych butelek. Znoszone w tym roku ograniczenia i znacznie rosnący poziom turystyki spowoduje według Keep Sea Blue 50-procentowy wzrost odpadów z tworzyw sztucznych na wybrzeżach Morza Śródziemnego w 2022 roku.

  • Dlatego własnie Keep Sea Blue współpracuje z wolontariuszami, innymi organizacjami non-profit, sektorem prywatnym i lokalnymi władzami w celu zbierania odpadów z tworzyw sztucznych z plaż, w tym materiałów takich jak butelki, nylon i sieci rybackie.
  • Zebrane odpady są starannie sortowane i przetwarzane do postaci Recovered Seaside Plastic, certyfikowanego surowca z recyklingu, który będzie wykorzystywany przez producentów i marki do wytwarzania nowych produktów lub opakowań.
  • Dzięki platformie obsługującej blockchain certyfikowani partnerzy rejestrują informacje i mogą namierzać miejsce pochodzenia tworzyw sztucznych, aż do konkretnego obszaru przybrzeżnego, w którym zostały zebrane.
  • Przedsiębiorstwa wykorzystujące opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu mogą umieścić na swoich produktach lub opakowaniach etykietę „Recovered Seaside Plastic”, dostarczając klientom dowód, że ich produkt pochodzi z recyklingu i jest ekologiczny.
Wśród partnerów Keep Sea Blue jest Klöckner Pentaplast, światowy producent opakowań ze zrównoważonych źródeł, który wykorzystuje materiały pochodzące z przybrzeżnych odpadów zebranych przez Keep Sea Blue i podanych recyklingowi, aby stworzyć opakowania żywności w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Portugalii, Niemczech i Turcji.

Jedną z dobrych rzeczy, które stworzyliśmy, jest to, że można teraz śledzić i podglądać, co dzieje się z zebranymi odpadami. Jeśli zespół wolontariuszy lub społeczność lokalna zbierze 200 kilogramów plastiku, mogą sprawdzić, gdzie skończył ten plastik i jak został on użyty do stworzenia nowego produktu. To bardzo motywujące” — mówi założyciel organizacji Keep Sea Blue, Lefteris Bastakis.


Zaawansowane technologie to potężne narzędzia walki ze zmianą klimatu. Firma Oracle rozwiązuje problemy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym za pomocą rozwiązań, które można z łatwością zintegrować z podstawowymi działaniami dowolnej organizacji. Platforma Keep Sea Blue oparta na technologii blockchain jest wysoce innowacyjnym sposobem wykorzystania technologii i jesteśmy bardzo dumni z tego, że pomagamy odnosić sukcesy na tym polu. Mamy nadzieję, że model gospodarki o obiegu zamkniętym zainspiruje wiele innych organizacji do wykorzystania potencjału technologii, aby zapewnić sukces przedsiębiorstwa w ekologiczny sposób — powiedział Stefanos Dionysopoulos, regionalny dyrektor Oracle Greece.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top