Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania Maraton, czy sprint? Zwinne wdrożenia oprogramowania
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi Innowacyjność technologiczna MSP - sposób na optymalizację i budowanie przewagi
7 mitów na temat WMS-ów 7 mitów na temat WMS-ów
Exatel SA to jeden z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w Polsce, dostarczający rozwiązania dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. Jako spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGE, największego w Polsce przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego, Exatel cieszy się stabilną pozycją na rynku. Firma powstała w 2004 roku z połączenia dwóch polskich operatorów telekomunikacyjnych o ponad 10-letniej tradycji: Tel-Energo i Telbanku, specjalizujących się w obsłudze rynku energetycznego, finansowego i operatorskiego.


W biznesie na co dzień kierujemy się naszym motto: People Behind Technology, a innowacyjność w technologiach jest dla nas niezwykle istotna. Właśnie dlatego postawiliśmy na nowoczesne rozwiązanie klasy CRM firmy Microsoft, które nie tylko jest w stanie sprostać naszym obecnym potrzebom, lecz także dzięki swojej elastyczności może być funkcjonalnie rozszerzane wraz z rozwojem naszej firmy i dynamicznie zmieniającym się otoczeniem biznesowym - Marcin Szydłowski, Dyrektor Biura Informatyki, Exatel SA
Exatel zapewnia najszybszy tranzyt ruchu pomiędzy Zachodem a Wschodem. Przez sieć spółki przechodzi ponad 3 miliardy minut rocznie. Firma dysponuje najkrótszą drogą optyczną łączącą strategiczny punkt wymiany ruchu we Frankfurcie nad Menem z Moskwą, dzięki czemu zapewnia najmniejsze opóźnienia czasowe w przesyłaniu pakietów danych.

Spółka zarządza jedną z najnowocześniejszych w Polsce sieci telekomunikacyjnych, której długość wynosi ok. 20 000 km. Blisko 1700 węzłów telekomunikacyjnych w 400 miejscowościach w Polsce, 380 węzłów DWDM i 794 węzłów IP MPLS zapewnia pokrycie wszystkich obszarów biznesowych kraju. Exatel posiada również bezpośrednie połączenia z 70 operatorami zagranicznymi oraz punkty styku z partnerami ze wszystkich sąsiadujących krajów (Rosja – obwód Kaliningradzki, Litwa, Białoruś,Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy), co wyróżnia spółkę na rynku telekomunikacyjnym w Polsce.

Wyzwanie

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa oraz nowa strategia sprzedaży spowodowały konieczność zmian w podejściu do planowania sprzedaży i przychodów. Spółce zależało na zwiększeniu efektywności procesów sprzedażowych oraz usprawnieniu zarządzaniem danymi. Zarząd Exatel podjął decyzję o wdrożeniu systemu klasy CRM, powierzając projekt implementacji firmie Outbox, która jest certyfikowanym partnerem Microsoft z najwyższym statusem partnerskim Gold w zakresie Microsoft Dynamics CRM.
Zależało nam przede wszystkim na elastyczności systemu, zapewniającej jego łatwe dostosowanie do specyficznych i dynamicznie zmieniających się procesów biznesowych. Ponieważ jednym z głównych celów wdrożenia było zwiększenie efektywności procesów sprzedażowych, przy wyborze CRM zwracaliśmy też uwagę na intuicyjność interfejsu użytkownika. Rozwiązanie Microsoft Dynamics CRM w największym stopniu spełniało nasze oczekiwania – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i elastyczności oraz ergonomii interfejsu – przyznaje Elżbieta Grądziel, Kierownik Projektu, Biuro Informatyki, Exatel SA.

Wdrożenie

Przed wdrożeniem firma Exatel korzystała z Katalogu Klientów, platformy raportowej BI, aplikacji wewnętrznej Profit & Loss oraz Systemu Obsługi Zamówień. Rozwiązanie Microsoft Dynamics CRM zostało zintegrowane z Microsoft Exchange, Active Directory oraz z systemami własnymi (Profit & Loss, System Obsługi Zamówień). Dotychczasowy Katalog Klientów zastąpiono natomiast Bazą Klientów, Kontrahentów i Partnerów w CRM.

Wdrożenie zostało podzielone na 4 etapy, których zakres zdefiniowano w oparciu o priorytety biznesowe. Do tej pory wdrożone zostały następujące funkcjonalności: Katalog Klientów, Kontrahentów i Partnerów, Szanse Sprzedażowe, Działania na Klientach, Lejek Sprzedażowy i Raportowanie.
W pierwszych etapach wdrożenia kładliśmy nacisk na obszary związane z rejestracją i monitorowaniem współpracy z klientem. Zależało nam na funkcjonalnościach, które umożliwią gromadzenie tych informacji bez zwiększania pracochłonności po stronie handlowców. Odpowiedzią na te potrzeby okazała się między innymi integracja systemu CRM z aplikacją Microsoft Outlook. Drugim nie mniej ważnym obszarem wdrożenia było usprawnienie procesów prognozowania przychodów i budżetowania oraz zapewnienie wysokiej jakości danych dostarczanych w procesie. CRM dostarczył nam m.in. funkcjonalność Szans Sprzedażowych, którą dostosowaliśmy do swoich potrzeb – komentuje Marta Morycińska, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży, Exatel SA.
Firmie Exatel zależało również na stworzeniu specjalnego mechanizmu zarządzania uprawnieniami, który będzie brał pod uwagę zarówno rolę przypisaną do użytkownika oraz jego umiejscowienie w strukturze organizacyjnej, jak i wartości atrybutów rekordów zapisanych w CRM (np. typ klienta).

Na życzenie klienta opracowaliśmy niestandardowy mechanizm uprawnień. Pozwala on na bardziej precyzyjne definiowanie dostępów dla pojedynczego pracownika z dokładnością do poszczególnych pól w systemie. Konfiguracja i zarządzanie dostępami odbywa się za pomocą prostych encji, co zapewnia wysoką użyteczność rozwiązania – mówi Artur Kotow Dyrektor Departamentu Microsoft w Outbox Sp. z o.o.
Obecnie dostęp do systemu posiada ok. 100 pracowników Exatel. Pozostałe osoby korzystają z danych dostarczanych przez CRM np. w obszarze raportowym czy katalogu klientów.

Korzyści biznesowe

Microsoft Dynamics CRM wspiera trzy obszary procesowe w firmie Exatel:
  • Zarządzanie Katalogiem Klientów, Kontrahentów i Partnerów. Katalog koncentruje wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu nie istnieje ryzyko utraty tych informacji, np. w wyniku zmian kadrowych. Z kolei pracownicy mają do nich łatwy dostęp, nawet pod nieobecność osoby odpowiedzialnej za kontakt z klientem. Uspójnienie tych danych i ich centralizacja skróciły czas realizacji poszczególnych zadań, umożliwiając dostęp do kompletnych informacji nawet spoza organizacji.
  • Procesy prognozowania przychodów i budżetowania. System dostarcza dane z modułu Szans Sprzedażowych, dzięki czemu pracownicy mogą lepiej planować i budżetować działania sprzedażowe.
  • Procesy ofertowania i sprzedaży. Rozwiązanie automatyzuje działania i dostarcza szczegółowe informacje o aktualnie prowadzonych projektach sprzedażowych.
Główną korzyścią wynikającą z wdrożenia rozwiązania Microsoft Dynamics CRM jest usystematyzowanie, uspójnienie i centralizacja wiedzy gromadzonej dotychczas niezależnie w różnych obszarach biznesowych. Umożliwia to sprawne planowanie i podejmowanie decyzji. Dzięki pozyskanej wiedzy możemy wspierać i monitorować procesy sprzedażowe. Obecnie koncentrujemy się na zwiększaniu efektywności pracy poprzez optymalizację procesu ofertowania i sprzedaży oraz dalszą automatyzację działań – podsumowuje Marta Morycińska, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży, Exatel SA.
Źródło: Microsoft

 

  • odl reklama baner
  • l systems 2019 duzy gif 4
  • ENOVA365 KWADRAT
  • eqsystembaner

  • Greenfit obniz koszt wdrozenia