System ERPw Grupie GLINIK

 Zarząd Grupy Kapitałowej „GLINIK” podpisał umowę z firmą BPSC dotyczącą wdrożenia systemu ERP  Impuls 5. Wcześniej w spółce funkcjonowały rozwiązania firm Prokom, GTI Mielec czy Apus. Brakowało jednakże jednolitego systemu zarządzania przedsiębiorstwem, który objąłby swoim zasięgiem zarówno sprawy finansowe, jak i produkcyjne (z harmonogramowaniem i analizą produkcji włącznie).


Od stycznia 2006 r. w „GLINIKU” prowadzono prace mające na celu wyłonienie dostawcy systemu ERP dla całej Grupy Kapitałowej. W postępowaniu brały udział czołowe firmy informatyczne dysponujące oprogramowaniem tej klasy. Po szczegółowej analizie potrzeb Grupy oraz zapoznaniu się z poszczególnymi ofertami „GLINIK” zdecydował się wdrożyć system Impuls 5 BPSC.

Firma BPSC zaprezentowała dużą elastyczność pod względem finansowym gwarantując jednocześnie dużą efektywność wdrożenia. Jednym z istotniejszych elementów przemawiających na korzyść BPSC jest doświadczenie firmy we wdrażaniu systemu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Ponadto Impuls 5 daje możliwość rozbudowy standardowych funkcjonalności dodatkowymi modułami w pełni zintegrowanymi z podstawową aplikacją (np. Zarządzanie Obiegiem Dokumentów – Workflow).

Umowa wdrożeniowa obejmuje licencje na oprogramowanie aplikacyjne klasy ERP – Impuls 5. Umowa wdrożeniowa dotyczy następujących spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej „GLINIK”:

  • Fabryka Maszyn Glinik S.A.,
  • Zakład Maszyn Górniczych Glinik Sp. z o.o.,
  • Kuźnia Glinik Sp. z o.o.,
  • Zakład Energo-Mechaniczny Sp. z o.o.,
  • Fabryka Maszyn „GLINIK” S.A.
  • Oddział Obsługi Energetycznej.

Głównym celem biznesowym wdrożenia jest uporządkowanie sfery produkcyjnej. System ma doprowadzić do zmniejszenia zapasów magazynowych, wprowadzić pełną kontrolę braków wraz z ich ewidencją i możliwością analizy. Bardzo ważny jest moduł harmonogramowania i planowania produkcji. W trakcie prac analitycznych nastąpi również dostosowanie istniejącego w „GLINIKU” planu kont do MSR i MSSF, tak, aby umożliwić jednolite zarządzanie finansami całej grupy kapitałowej. Jednym z głównych celów wdrożenia jest zarządzanie kosztami i śledzenie rzeczywistych kosztów produkcji. Dlatego główny nacisk w trakcie prac ma być położony na wdrożenie modułu Zarządzania Produkcją MRP, który jest kluczowy dla prowadzonej działalności przez spółki Grupy. Obecnie trwają prace związane z analizą informatyczną procesów biznesowych, które potrwają do sierpnia 2007 r.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top