Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
loading...
Kluczową cechą systemu ERP, narzędzia niezbędnego w każdej nowoczesnej firmie, jest integracja wszystkich procesów zarządczych przedsiębiorstwa w spójnym i przyjaznym dla użytkownika środowisku informatycznym. Gromadzenie danych o kontrahentach, usprawnianie gospodarki magazynowej, czy optymalizacja zamówień dostępne z poziomu jednej aplikacji to w dzisiejszych czasach niemal standard.

REKLAMA:
KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT ERP
 
 
We wszystkich wyliczeniach funkcjonalności systemów dostępnych na rynku zapomina się jednak o jednej istotnej kwestii. Mimo postępującej informatyzacji i ustawicznego usprawniania algorytmów analitycznych, najpowszechniej wykorzystywanym narzędziem w biznesie, wciąż pozostaje pakiet biurowy, składający się m.in. z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, czy klienta poczty. Konstatacja wydaje się być zatem oczywista – popularność tego typu aplikacji, użytkowanych na każdym szczeblu organizacji, powinna wymuszać na producentach oprogramowania pełną integrację tych narzędzi z systemem ERP.

Skutkowałoby to oszczędnością czasu, wygodą obsługi, czy wreszcie możliwością szybkiego dostępu do danych zgromadzonych w jednym miejscu. Takiego rozwiązania próżno jednak szukać w produktach dostępnych na rynku. Firmy wyspecjalizowane w tworzeniu oprogramowania biznesowego niestety nie uwzględniają zintegrowanego pakietu biurowego w swojej ofercie, co zdecydowanie obniża potencjał oferowanych systemów. Od tej niechlubnej reguły jest na szczęście jeden wyjątek.

Foonsy®ERP, bo właśnie o tym rozwiązaniu mowa, to innowacyjny synergiczny system klasy ERP, stworzony przez firmę Foonsy S.A. Wśród licznych zalet oprogramowania, poza bogatą funkcjonalnością obejmującą m.in. moduły CRM, Cenniki, Magazyny, Produkcja, Księgi, Analizy Business Intelligence czy Projekty, klienci przedsiębiorstwa wskazują przede wszystkim wieloplatformową swobodę dostępu, a także pełną wielojęzyczność i elastyczność oprogramowania. Jednak tym, co jeszcze dodatkowo wyróżnia tę aplikację spośród rozwiązań oferowanych przez konkurentów, jest właśnie bogaty pakiet biurowy, w pełni zintegrowany z pozostałymi elementami systemu. Co wchodzi w jego skład?

Pierwszym, niezwykle interesującym narzędziem pakietu Foonsy Office jest moduł fMail, czyli rozbudowana aplikacja pocztowa, służąca do obsługi i archiwizacji korespondencji elektronicznej. Umożliwia ona, oprócz standardowej obsługi poczty, definiowanie kontaktów biznesowych i prywatnych z możliwością ich udostępniania innym użytkownikom. Program dysponuje szybkim podglądem dodatkowych informacji powiązanych z pocztą (wizytówki nadawców/odbiorców, załączniki oraz foldery) dzięki dynamicznym oknom, których układ i zawartość może być dowolnie edytowana. Warty odnotowania jest również fakt, iż archiwizacja poczty odbywa się bez duplikowania wiadomości i załączników, co oznacza porządek i oszczędność przestrzeni dyskowej. Dodatkowo szybki dostęp do archiwum umożliwia sprawne przywracanie maili do statusu podstawowego.

Kolejny element pakietu biurowego stanowi moduł fDate. Jest to rozbudowany kalendarz umożliwiający planowanie spotkań i innych wydarzeń oraz dodawanie do nich kontrahentów lub użytkowników aplikacji. Program automatycznie przypomina o wprowadzonych do systemu zadaniach, projektach i procesach. Dodatkową zaletą aplikacji jest możliwość wyświetlania dokumentów własnych i tych udostępnionych przez innych użytkowników w ramach funkcjonalności fTask. Co to takiego? fTask to moduł odpowiedzialny za tworzenie listy zadań dla dowolnej grupy projektowej, z opcją dodawania komentarzy, ustawiania przypomnień, terminów, a nawet sposobów ich realizacji.

To jednak nie wszystko. Foonsy Office, dzięki modułowi fDiag, stwarza także możliwość budowania schematów i grafów, ułatwiających wizualizację zaawansowanych struktur oraz zrozumienie skomplikowanych zbiorów danych. Program ten charakteryzuje się intuicyjną obsługą („przeciągnij i upuść”) oraz szerokimi możliwościami zastosowania.

Pakiet aplikacji biurowych oznacza dużą liczbę plików, z różnorodnymi rozszerzeniami, obsługiwanych przez poszczególne programy. Rozwiązaniem porządkującym tę bazę jest biblioteka dokumentów fFile wraz z wieloformatową przeglądarką (pdf, jpg, gif, bmp, txt, rtf, doc, docs, html, wmv, dxf, dwg, xls, xlsx, csv, xlsm, zip, itp.). Biblioteka może być udostępniana innym użytkownikom systemu, co ogranicza niepotrzebne powielanie danych.

Trudno mówić o pełnoprawnym pakiecie aplikacji biurowych, nie wspominając o edytorze tekstu. fPen to moduł wyposażony w funkcje pozwalające na tworzenie zarówno prostych, jak i skomplikowanych dokumentów, z szerokim zakresem formatowania tekstu, wstawiania tabel i dodawania ilustracji. Program wyposażony jest w przydatną opcję sprawdzania pisowni i gramatyki, umożliwiającą korektę ewentualnych błędów w napisanym tekście aż w 47 językach.

Na zakończenie najpotężniejsze i najbardziej wszechstronne narzędzie całego modułu Foonsy Office – fCalc. Pod tą nazwą kryje się arkusz kalkulacyjny pozwalający na zaawansowaną obróbkę danych liczbowych, wraz z rozbudowaną możliwością ich graficznej prezentacji. Ważną zaletą programu są liczne funkcje (finansowe, logiczne, tekstowe, matematyczne, statystyczne, daty i czasu, inżynierskie, modułowe, informacyjne), za pomocą których dane wprowadzone do arkusza są automatycznie przetwarzane. Co warto podkreślić, aplikacja fCalc, w odróżnieniu od standardowych arkuszy kalkulacyjnych, dzięki bezpośredniej integracji z systemem ERP, daje szerokie możliwości dostępu do danych zapisanych w jego bazach.

Podsumowując, Foonsy Office to pełnoprawny pakiet aplikacji biurowych, nieoceniony w każdej organizacji. Co ważne, nie jest on kolejnym programem wymagającym płatnej licencji, a co za tym idzie, generującym dodatkowe koszty, lecz integralną częścią rozbudowanego i potężnego systemu ERP. Częścią niezwykle istotną. Trudno bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, czy programu do obsługi poczty. Tym bardziej niemożliwe bez tych narzędzi jest planowanie zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resource Planning). A jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż pełna integracja stosowanych w biznesie aplikacji skutkuje efektem synergii, rozwiązanie zaproponowane przez Foonsy wydaje się być jedynym słusznym wyborem.

Źródło: www.foonsy.com

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT