Firma ASTOR poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego rozwiązania, poszerzającego ofertę MES: Wonderware Industry Application for Facilities Management. Rozwiązanie zostało zaprojektowane na bazie wieloletnich doświadczeń firmy Wonderware i jest przeznaczone do zarządzania infrastrukturą w przedsiębiorstwach


Wonderware Industry Application for Facilities Management jest kompleksową kombinacją gotowych obiektów, szablonów i elementów graficznych dla Platformy Systemowej Wonderware, przeznaczoną do budowania spójnych aplikacji dla nowoczesnych przedsiębiorstw. Wykorzystując potencjał architektury ArchestrA stanowi doskonałe ułatwienie dla integratorów systemów, umożliwiając budowanie systemu krok po kroku, łatwą rozbudowę już istniejących aplikacji, a tym samym redukcję kosztów implementacji i minimalizację ryzyka związanego z wdrożeniem.


Dzięki aplikacjom bazującym na nowym rozwiązaniu możliwe jest wydajniejsze zarządzanie wszelkimi operacjami dotyczącymi infrastruktury przedsiębiorstwa, a więc wszelkiego typu instalacji dostarczania mediów, automatyki budynkowej, systemów klimatyzacyjnych i innych.

Wonderware Industry Application for Facilities Management rozwiązuje problemy managerów infrastruktury związane z wzrastającymi kosztamii energii, serwisu i konserwacji urządzeń, jak również z coraz bardziej złożonymi wymaganiami, wynikającymi z regulacji prawnych i dotyczących bezpieczeństwa. powiedział John Bishop, Industry Manager Wonderware.

Wonderware, podążając za wymaganiami klientów, adaptuje w swoich produktach otwarte standardy przemysłowe. Wszystkie systemy, urządzenia i elementy wyposażenia mogą być zamodelowane w postaci szablonów, umożliwiając budowę i łatwą rozbudowę systemu zgodnie z przyjętymi standardami. Dzięki współpracy z innymi liderami rynku rozwiązań dla zarządzania infrastrukturą, firma Wonderware udostępnia programy komunikacyjne dla sieci BACnet, LonMark i Echelon i i.LON wraz z dodatkowymi narzędziami ułatwiającymi budowę aplikacji i sieci.

Aplikacja branżowa Industry Application for Facility Management jest odpowiedzią na potrzeby kompleksowego zarządzania mediami i taryfami energetycznymi w firmach z sektora przemysłowego – twierdzi Jarosław Gracel, Manager Produktu Wonderware MES w firmie ASTOR. Co więcej, poprzez umowę partnerską z dostawcami rozwiązań dla sektora inteligentnych budynków (BMS) takimi jak Echelon, ConneXSoft i Eurotherm, pozwala również na nadzór nad różnymi instalacjami istniejącymi w budynkach, np. klimatyzacją lub monitoringiem wideo.

Wonderware Industry Application for Facilities Management umożliwia budowanie aplikacji pomagających zmniejszać koszty funkcjonowania systemów infrastruktury, a także zwiększać efektywność ich pracy. Rozwiązanie dostępne jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Platformy Systemowej Wonderware.

Źródło: www.astor.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top