Previous Next Play Pause
Systemy MES, a Przemysł 4.0 Systemy MES, a Przemysł 4.0
Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata Kierunek dla systemów ERP na najbliższe lata
Druga młodość ERP Druga młodość ERP
Big zmiana z Big Data Big zmiana z Big Data
Innowacje i potrzeba „szybkich błędów” Innowacje i potrzeba „szybkich błędów”
8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia 8 zastosowań Big Data, o których nie miałeś pojęcia
Klient z danych poskładany Klient z danych poskładany
Z systemu pudełkowego do ERP Z systemu pudełkowego do ERP
5 kluczowych systemów Big Data na świecie 5 kluczowych systemów Big Data na świecie
Wysoko w chmurach Wysoko w chmurach
loading...
Początek roku, w związku z pandemią, wprowadził swego rodzaju chaos w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw. Pracownicy musieli przeorganizować własną pracę, przełożeni natomiast znaleźć rozwiązanie, które umożliwi wszystkim wykonywanie powierzonych obowiązków. Choć praca zdalna to żadna nowość, dopiero lockdown nakreślił braki w strukturze organizacyjnej i wskazał kierunek w jakim firmy powinny dążyć do rozwoju, aby przygotować się do zarządzania firmą poza jej siedzibą.


{loadpositon Wiadomosci_Dzial}
 
Nawet ustanie pandemii nie zakończy już wprowadzonych w przedsiębiorstwach zmian. Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że aż 74% przedsiębiorstw ma w planach zwiększenie, w dalszej perspektywie, zakresu tej formy wykonywania zadań przez pracowników, nawet po zakończeniu pandemii. Raport „Rodzina przyszłości”, zrealizowany przez DELab UW również podtrzymuje tę tezę. Blisko 50% respondentów odpowiedziało, że nadal pracuje zdalnie, w opozycji do 40% Polaków, którzy deklarują pracę z biura.

Zrodziło to natychmiastową potrzebę implementacji systemów IT do zarządzania przedsiębiorstwem, wykonywania służbowych obowiązków oraz inicjacji nowych procesów. Nowa rzeczywistość to nowe potrzeby firm, z którymi przyszło im się zmierzyć i wdrożyć w celu normalnego funkcjonowania. Ale spokojnie, to inwestycje, które na pewno będą procentować. Idealnym rozwiązaniem są systemy BPM, jak Plus Workflow.

Poza oczywistymi zmianami jak zmniejszenie przetwarzanych dokumentów w formie tradycyjnej i zwiększenie znaczenia podpisów elektronicznych, powstał szereg nowych procesów na jakie może odpowiedzieć system Plus Workflow. Początek pandemii to nowe zadania, takie jak wnioskowanie o pracę zdalną oraz rozliczanie i raportowanie wykonanych obowiązków z domu. Aktualnie, gdy większość firm pozostała przy pracy w nowej formule, uruchomiono procesy, które odpowiadają za rezerwację miejsc parkingowych pod biurem, rezerwację biurek w miejscu pracy oraz zamieszczenie informacji o temperaturze ciała pracownika. Bez wykonania tych zadań pracownik nie może skorzystać z biura do pracy. Wszystkie nowe funkcjonalności można odnaleźć w Plus Workflow.

Na pewno jesteśmy na początku drogi z zaprzyjaźnianiem się z nowymi realiami. Ale biorąc pod uwagę korzyści jakie widzą pracodawcy i pracownicy, jak zwiększenie efektywności, brak problemów z dojazdem czy niższe koszty pracy i utrzymania, sytuacja szybko nie wróci do pierwotnego stanu. Nie warto zatem czekać na zmiany a wyjść im naprzeciw. Jeśli miałbyś inne propozycje procesów, może Twoja firma potrzebuje innych funkcjonalności, chętnie o tym porozmawiamy. Zapraszamy do kontaktu.

Źródło: www.suncode.pl

PODOBNE


 

  • odl reklama baner
  • l systems wysuwany2019
  • ENOVA365 KWADRAT