Uporządkowany biznes – czyli firma bez chaosu

Przedsiębiorstwa dostrzegają coraz więcej korzyści, a jednocześnie oszczędności, w automatyzacji i usprawnieniu procesów. Rozwój firmy jest stanem pożądanym. Ale im większa ilość procesów, transakcji i dokumentów do przetworzenia, tym większe zagrożenie dezorganizacją całego biznesu. A stąd już o krok do wielkiej klęski.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Jak zapanować nad ogromem danych biznesowych i uniknąć efektu klęski urodzaju?

Poukładaj

Dobrze zorganizowane procesy w firmie to szybko i sprawnie wykonywana praca. Wiele zależy od narzędzi IT, które mamy do dyspozycji. Jeśli pozwalają nam one na współdzielenie informacji z pozostałymi współpracownikami (jedna centralna baza danych), sprawną rejestrację danych i zaawansowane raportowanie, zarządzanie firmą staje się znacznie prostsze.

Integracja informacji z obszaru CRM, sprzedaży, zakupu, księgowości, controllingu i gospodarki magazynowej pozwala na znaczne usprawnienie wszystkich procesów związanych m.in. z obsługą klienta i zarządzaniem zasobami.

Dobry system ERP to także możliwość rejestracji danych m.in. na potrzeby dokumentacji systemów zarządzania jakością np. ISO 9001:2008, którego celem jest podniesienie jakości obsługi klienta i zagwarantowanie pełnej identyfikacji i rejestracji procesów.

Zautomatyzuj

Rolą oprogramowania w firmie jest nie tylko rejestracja danych i zdarzeń biznesowych, lecz przede wszystkim ich automatyzacja i prostsze wyszukiwanie informacji. Elastyczny system IT powinien umożliwiać zatem nie tylko wprowadzanie danych, ale także taką parametryzację dokumentów i formularzy, by czynności te były jak najmniej pracochłonne.

Krótki czas wyszukiwania informacji i dostęp do nich z różnych poziomów agregacji danych (w tym na urządzeniach mobilnych) znacznie usprawnia codzienne obowiązki handlowców, księgowych, czy managerów. W systemie SAP Business One opartym na SAP HANA szybkość przeszukiwania nawet ogromnych baz danych jest zminimalizowana zaledwie do kilku sekund.

Ponadto możliwość tworzenia walidacji, zapytań podczepianych, dodatkowych okien i pól użytkownika, własnych kokpitów managera pozwala na dostosowanie systemu SAP Business One nie tylko do wybranej branży, ale i do indywidualnych potrzeb konkretnych użytkowników.

Kontroluj

Nawet najlepiej poukładana firma i sparametryzowany system nie zagwarantują nam jeszcze pełnego sukcesu. System IT to narzędzie, którego musimy nauczyć się używać. Oczywiście im lepsze narzędzie tym lepsze efekty pracy, a im bardziej funkcjonalny system, tym lepszy przepływ informacji i większe możliwości w zakresie zarządzania.
System ERP to większa pewność danych dostarczanych w czasie rzeczywistym, a interaktywne raporty pozwalają na sprawne i płynne zarządzanie zasobami firmy. W SAP Business One zarząd i managerowie dostają narzędzie do monitorowania wyników i odchyleń od normy w zakresie finansów, produkcji czy sprzedaży – mówi Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab S.A., Złotego Partnera SAP. – Z jednej strony mogą monitorować każdą pojedynczą transakcję, z drugiej, dzięki graficznym mapom relacji, automatycznie powstającymi w systemie, mogą śledzić logikę powiązań i zależności całego procesu – dodaje.
Zaintrygował Cię artykuł? Zapraszamy na bezpłatną konferencję „Uporządkuj firmę z SAP Business One

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top