IFS CEE ROZWIJA SIEĆ PARTNERÓW

IFS - ERP, systemy ERPO strategii rozwoju współpracy z partnerami i korzyściach z tego wynikających rozmawiamy z Marcinem Tarankiem, prezesem zarządu IFS CEE



 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 




IFS rozbudowuje kanał partnerski w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej. Jaki jest cel tych działań?
Rozwijanie współpracy z partnerami jest kluczowym elementem strategii korporacji IFS. Budując sieć partnerską, dążymy do zwiększenia i poszerzenia dostępności naszych rozwiązań. Celem jest skuteczniejsze dotarcie do potencjalnych klientów w różnych sektorach i segmentach rynku. Dzięki współpracy możemy razem z partnerami kierować ofertę do szerszego grona klientów, ofertę bardziej elastyczną, pozwalającą na skuteczniejsze, szybsze i kompleksowe zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów.


Na czym polega współpraca IFS z partnerami?
Współpraca z partnerami jest rozwijana na wielu płaszczyznach. Jedną z nich są wspólne działania obejmujące obszar sprzedaży i wdrożeń systemu IFS Applications. Niektórzy z naszych partnerów oferują również usługi w zakresie serwisu systemu.

Kolejną formą działań partnerskich jest współpraca z firmami, które oferują produkty uzupełniające i wzbogacające nasze rozwiązania. Zdarzają się też sytuacje, gdy naszymi partnerami biznesowymi zostają nasi klienci. Przykłady udanej współpracy w tym obszarze mamy np. na Ukrainie i na Cyprze.

Doświadczenie partnerów, ich wiedza i znajomość branży tworzą dla naszych wspólnych klientów wartość dodaną. Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii IFS ze specjalistyczną wiedzą, kompetencjami i szerokim zasięgiem działania partnerów nasza oferta może być korzystniejsza zarówno dla nowych, jak i dla obecnych klientów.
Jakie są przykłady partnerstwa IFS na międzynarodowych rynkach?
Współpraca z partnerami ma w IFS długie tradycje. Już pod koniec lat 90. utworzyliśmy IFS Defence – spółkę joint venture z BAE Systems, kluczowym dostawcą rozwiązań dla sektora lotnictwa i obrony. Kolejnym przykładem takiego partnerstwa jest spółka joint venture IFS Retail, założona w 2009 r. wspólnie z holenderską firmą Centric, która specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych rozwiązań klasy ERP na rynek dystrybutorów detalicznych i hurtowych.

W 2012 roku korporacja IFS nawiązała współpracę z Mahindra Satyam, wiodącym globalnym dostawcą usług doradczych i informatycznych. Współpraca z nowym partnerem ma na celu wspólne działania sprzedażowe i marketingowe związane z IFS Applications. Mahindra Satyam posiada centra rozwojowe oraz dystrybucyjne w wielu krajach i świadczy usługi dla licznych klientów, w tym wielu firm z listy Fortune 500. Firma jest częścią grupy Mahindra, która w ubiegłym roku znalazła się na Forbes Global 2000 – liście największych spółek akcyjnych na świecie. Doświadczenie i wiedza branżowa Mahindra Satyam doskonale pasują do IFS i widzimy wielki potencjał w tym partnerstwie.

Kolejna inicjatywa IFS w tym obszarze to program partnerski IFS Touch Apps Partner Program ogłoszony podczas konferencji IFS World Conference 2012, która odbyła się w październiku w Göteborgu w Szwecji. W ramach nowego programu korporacja IFS będzie współpracowała z niezależnymi firmami nad rozwojem aplikacji pozwalających na korzystanie z funkcji systemu ERP przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednym z pierwszych partnerów IFS w ramach tego przedsięwzięcia została firma NEC.

Umowę o współpracy partnerskiej korporacja IFS podpisała również niedawno z firmą Honeywell. Jej celem jest stworzenie wspólnej platformy technologicznej oraz wspólne działania w obszarze sprzedaży i marketingu rozwiązań mobilnych. Wstępna faza współpracy obejmie obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Jak rozwija się współpraca z partnerami w regionie IFS CEE?
W regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, na którym działa spółka IFS CEE (Industrial and Financial Systems Central and Eastern Europe Sp. z o.o.), współpraca partnerska również ma swoją tradycję. Wspólne działania z partnerami prowadzimy w takich krajach, jak: Polska, Czechy, Rosja, Ukraina, Rumunia, Białoruś, Gruzja, Cypr, Turcja, Azerbejdżan oraz Uzbekistan. Świetnym przykładem takiej współpracy jest spółka joint venture IFS Turkey, która działa już od kilku lat i wciąż dynamicznie się rozwija. Pod względem liczby klientów turecka spółka jest – po IFS Poland – numerem 2 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej.
A jak wygląda pod tym względem sytuacja na polskim rynku?
Partnerami biznesowymi IFS w Polsce są firmy Advanced Business Solutions z Warszawy i Informatyka ze Stalowej Woli. W sektorze lotnictwa i obrony IFS Poland nawiązała partnerstwo z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych (ITWL). Przy niektórych projektach IFS Poland współpracuje z innymi firmami, specjalizującymi się w integracji systemów informatycznych.

Zamierzamy w ciągu najbliższych lat rozszerzyć nasz kanał partnerski, podejmując współpracę z kolejnymi firmami. Jesteśmy także zainteresowani współpracą z przedsiębiorstwami o dużych kompetencjach branżowych, które oferują rozwiązania uzupełniające względem systemu IFS Applications.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top