Sektor MSP nie boi się kryzysu

SAP - systemy ERP, MRP, CRM, Business IntelligencePolskie małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż traktują informatykę jako jedną z głównych dróg poprawy swojej konkurencyjności. Firmy budowlane, produkcyjne czy handlowe inwestują w rozwiązania IT, chcąc lepiej przygotować się na nowe warunki i bardziej wymagający rynek.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 

Wiele wskazuje na to, że nowa rzeczywistość zostanie z nami na dłużej. Powrót do wysokichwzrostów gospodarczych zajmie zapewne nieco więcej czasu, niż mogliśmy się tego spodziewać jeszcze kilka miesięcy temu. Z punku widzenia przedsiębiorców wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest przygotowanie się do działania na zdecydowanie bardziej wymagającym rynku,” powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska.

Wyniki sprzedaży systemów firmy dla sektora MSP wskazują, że zdanie to podzielają odbiorcy. W ciągu ostatnich 6 miesięcy licencje systemu ERP SAP Business One, dedykowane firmom małym i średnim zakupiło 65 firm, z czego 44 przedsiębiorstwa to nowi klienci SAP. Wskazuje to wyraźnie, że w trudniejszych warunkach rynkowych, przedsiębiorcy zwracają się do SAP, jako do zaufanego partnera biznesowego.

Potwierdzają to sami klienci:

Obecne warunki to sprawdzian dla firm. Na rynku pozostaną tylko ci, którzy w porę usprawnią mechanizmy swojego funkcjonowania. Wybraliśmy system SAP Business One, ponieważ jego funkcjonalność mogliśmy szybko i elastycznie dopasować do naszych potrzeb. Istotną rolę odegrał także intuicyjny interfejs – dzięki niemu nie musieliśmy szkolić użytkowników i możemy szybciej zacząć czerpać korzyści z rozwiązania. Bardzo ważny był dla nas również czas wdrożenia – nasz partner wdrożeniowy, firma Soft-Team, stanął na wysokości zadania - powiedział Marcin Klosa, Dyrektor Spółki Betonex.

Przedstawiciele polskiego oddziału firmy Vandemoortele - belgijskiego producenta tłuszczów spożywczych, pieczywa i żywności sojowej - docenili przede wszystkim długą listę referencyjną systemu SAP Business One.

Zdecydowaliśmy się na sprawdzone rozwiązanie, wdrażane przez doświadczonego partnera. Przy tak wymagającym rynku nie możemy pozwolić sobie na długie, nieudane projekty wdrożeniowe. Potrzebujemy systemu, który w krótkim czasie będzie gotowy do użytku. To wymagania z pozoru oczywiste, ale niewielu dostawców jest w stanie pochwalić się tak długą listą referencyjną, jaką uzyskaliśmy od SAP. Firmę Altab polecili nam specjaliści z belgijskiego oddziału SAP. Jesteśmy zadowoleni z wyboru – pracowaliśmy z doświadczonymi profesjonalistami, którzy dobrze wdrożyli SAP Business One i umożliwili nam szybkie uzyskanie wymiernych korzyści powiedział Herman Vyncke, project manager ze strony Vandemoortele.

Jakie cechy systemu, poza elastycznością i jakością potwierdzoną referencjami wzbudzają dziś największe zaufanie polskich przedsiębiorców? Wielu z nich poszukuje rozwiązania, które obejmie większość kluczowych procesów biznesowych firmy i wesprze obsługę całych procesów biznesowych.

W 2008 roku zakończyliśmy wdrożenie SAP Business One w obszarze sprzedaży i zakupu oraz gospodarki magazynowej i produkcji. Chcąc zminimalizować koszty związane ze stałą współpracą z zewnętrzną firmą księgową, w początkiem 2009 roku zdecydowaliśmy się także na implementację modułu finansowego. Posiadanie takiej funkcjonalności ułatwi nam także dostęp do sprawozdań finansowych i usprawni proces raportowania - powiedziała Agnieszka Wierzchowska, właścicielka firmy Ayala, która zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli biurowych oraz mebli dla salonów fryzjerskich.

Za wdrożenie w Ayala odpowiedzialna jest firma SUPREMIS, Złoty Partner SAP.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top