24 marca zakończyła się VII edycja
konferencji Software Development GigaCon

Wydarzenie stanowiło przegląd dostępnych technologii i narzędzi do budowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Uczestnicy wysłuchali ponad 30 wykładów przedstawicieli firm oraz niezależnych ekspertów. Mieli okazję zapoznać się z trendami oraz najnowszymi produktami, w tym wiodących firm z dziedziny inżynierii oprogramowania, nawiązać bezpośrednie kontakty.

 TETA ERP
Podczas otwarcia konferencji zostały ogłoszone wyniki konkursu Produkt Roku 2005 – Wybór Czytelników organizowanym przez Software-Wydawnictwo, wydawcę pisma Software Developer's Journal.

Gościem specjalnym konferencji był Paul Ruizendaal – twórca Fyracle. Wykładem “Fyracle, Oracle-mode Firebird” przybliżył szczegóły budowy oraz funkcjonalności bazującej na Oracle, opensource'owej bazy danych. Odpowiedział na pytania jak stosować to rozwiązanie oraz dlaczego się to opłaca w małych i średnich organizacjach. Przykład projektu Compiere (popularny system ERP) pokazał, że można dużą i kompleksową, bazująca na Oraclu aplikację przenieść do środowiska Fyracle, w rezultacie zmniejszając znacznie wymogi jej utrzymania.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje sponsorów konferencji. Firma IBM zaprezentowała platformę deweloperską - IBM Rational, darmową bazę DB2 czy aplikacje komponentowe w środowisku IBM Workplace. Specjaliści firmy Quest Software wprowadzili słuchaczy w świat narzędzi deweloperskich oraz rozwiązań usprawniających proces powstawania niezawodnych aplikacji w środowisku J2EE.
Firma Borland podpowiedziała jak wspierać proces tworzenia oprogramowania, zarządzać wymaganiami w projekcie, przedstawiła tez własną wizję współczesnego programisty.

Szersze, często niekonwencjonalne podejście do tematu rozwoju oprogramowania zaprezentowali zaproszeni eksperci. Każda z tych prelekcji zgromadziła szczególnie liczne grono słuchaczy. Uczestnicy dowiedzieli się co to jest “Humanistyczna inżynieria oprogramowania” czyli jaki wpływ na proces tworzenia oprogramowania ma czynnik ludzki, a także jak ten proces działa na człowieka. Poznali  zasady nowoczesnego zarządzania treścią i ewolucję podejścia organizacji do wdrożeń rozwiązań inter-, intra- i ekstranetowych. Nie zabrakło także futurystycznej wizji programowania, gdzie główną rolę odgrywają tajemniczy agenci programowi - “Agent nie taki groźny”.

W dwudniowej konferencji wzięło udział ponad 700 uczestników. Byli wśród nich programiści, inżynierowie, specjaliści i managerowie IT, kadra kierownicza firm i instytucji.

Strona internetowa konferencji:
http://konferencje.software.com.pl/devcon2006

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top