Shai Agassi z SAP przedstawia wizję ewolucji oprogramowania dla przedsiębiorstw – erę usług biznesowych Web Services

SAP ERPPodczas specjalnego wystąpienia programowego na międzynarodowym szczycie CeBIT, Shai Agassi, Prezes Product and Technology Group oraz Członek Zarządu SAP AG omówił wpływ trendów branżowych na rozwój kolejnej fali innowacji produktów w nadchodzącym dziesięcioleciu. Agassi szczegółowo zaprezentował, w jaki sposób IT może zwiększać swoją strategiczną rolę w organizacjach na całym świecie. W konsekwencji spowoduje to osiągnięcie gwałtownego wzrostu w światowej gospodarce.

Podczas szczytu Agassi spotkał się z autorami najlepszych prezentacji z obszaru handlu, przemysłu i polityki. Byli wśród nich: Colin MacLean Boyd, Prezes Sony Ericsson, Dr Thomas Endres, Prezes Deutsche Lufthansa, a także Yang Yuanqing, Prezes Zarządu Lenovo Group. Zaprezentowali oni swoje poglądy na temat globalnych trendów i zagadnień dotyczących IT. Powyższe wystąpienie miało miejsce w dniu otwarcia targów CeBIT 2006, odbywających się w Hanowerze, w Niemczech, w dniach 9-15 marca.

„Potencjał tkwiący w kooperacyjnym, otwartym środowisku partnerów, którzy tworzą wspólny język biznesowy umożliwiający dużym i małym klientom wprowadzenie innowacji w ramach własnych organizacji, będzie również stymulatorem przełomowych wydarzeń ekonomicznych nadchodzących dziesięcioleci – powiedział Agassi podczas swojego wystąpienia programowego skierowanego do 500 uczestników zgromadzonych na targach. – Już teraz widzimy, że może się to zdarzyć, jeśli wspólna innowacja jest realizowana w ramach jednego środowiska, przy współpracy z ponad tysiącem niezależnych dostawców oprogramowania zaangażowanych w budowanie rozwiązań na platformie SAP NetWeaver. Jest to jedynie zapowiedź tego, co mogą osiągnąć nasi wspólni klienci, którzy pragną, aby firmy zajmujące się oprogramowaniem połączyły się w ramach jednej wspólnej platformy, umożliwiając innowację procesów biznesowych.”

Agassi opisał trzy etapy rozwoju oprogramowania biznesowego, przez które przechodziła branża w latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych oraz na początku obecnego dziesięciolecia. Pierwszy etap rozwoju oprogramowania dla przedsiębiorstw związany był z powstaniem technologii mainframe, kiedy to firmy zaczęły wykorzystywać i przetwarzać zgromadzone dane w celu zwiększenia efektywności zarządzania oraz obsługi swoich klientów. Architektura typu klient/serwer wyparła technologię mainframe i zapewniła klientom możliwość lepszego wykorzystania oprogramowania, jako strategicznego zasobu w procesie globalizacji. Kolejnym etapem rozwoju było pojawienie się Internetu w latach dziewięćdziesiątych. Możliwe było wówczas osiągnięcie przejrzystości informacji w ramach organizacji oraz łańcucha tworzenia wartości i zapewnienie skuteczności działań związanych ze sprzedażą, łańcuchem logistycznym oraz badaniami i rozwojem.

W tym okresie firmy znacznie inwestowały w technologię w zakresie planowania zasobów organizacji (ERP) i inne aplikacje w celu osiągnięcia większej wydajności. Niespotykane na taką skalę tempo innowacji przyczyniło się do sprawnego wykorzystywania oprogramowania w celu skuteczniejszego zarządzania rozwojem organizacji. W latach dziewięćdziesiątych bardzo opłacalne okazały się inwestycje w systemy ERP zapewniające spójne połączenie aplikacji back-office i front-office, co umożliwiło zwiększenie wydajności użytkowników. Agassi opisał sposób, w jaki firma SAP pomagała przedsiębiorstwom przez ostatnie trzy dziesięciolecia w osiąganiu wzrostu w ich działalności oraz w wykorzystywaniu technologii w ramach trzech wspomnianych etapów.

Agassi powiedział, że firma SAP zdobyła pozycję zaufanego partnera i może zaoferować pomoc także w najnowszym etapie rozwoju – w erze usług internetowych (Web services). „Zwiększona elastyczność i tempo stanowią wymagania biznesowe, które będą zapewnione, gdy klienci zaczną migrację do rozwiązań opartych na usługach – powiedział Agassi. – Kolejna fala innowacji będzie możliwa nie tylko dzięki infrastrukturze technologicznej, ale w wyniku uzgodnienia wspólnego języka biznesu pozwalającego na wykonanie bardzo szybkich zmian procesów przez klientów w celu realizacji ich wzrastających potrzeb. SAP zajmuje się dostarczaniem zarówno infrastruktury, jak i wspólnej semantyki biznesowej pozwalającej na globalne działanie przedsiębiorstw.”
 TETA ERP
W celu rozbudowania usług Web services, które są istotne dla operacji biznesowych, SAP zapewnia solidną podstawę pozwalającą na osiągnięcie wzrostu działalności firmy za pomocą platformy procesów biznesowych opartej na SAP NetWeaver®. SAP kontynuuje inwestycje w celu rozbudowania stabilnego środowiska partnerów, które będzie mogło zapewniać usługi biznesowe stymulujące nową falę innowacji, a ta z kolei przyniesie klientom korzystne rozwiązania, których wymagają.

„Dziś informacja jest potęgą – powiedział Agassi. – Naszym celem jest zwiększenie potencjału nie jedynie kilku, lecz wszystkich pracowników, poprzez umożliwienie im skutecznego wykorzystywania danych dostępnych w systemach SAP oraz systemach innych firm. SAP uważa, że ludzie lubią korzystać z obecnego środowiska pracy, mimo to potrzebują integracji z procesami biznesowymi. Pragniemy udostępniać użytkownikom wymagane dane w celu realizacji ich codziennych zadań w sposób bardziej wydajny, a także upraszczać zadania złożone.”

Projekt Mendocino - wspólna inicjatywa firm SAP i Microsoft mająca na celu zrewolucjonizowanie sposobu wykorzystania aplikacji organizacji i narzędzi wydajnościowych przez użytkownika - jest przykładem współpracy dwóch firm w nowym środowisku usług Web services, dostarczających efektywne rozwiązanie oszczędzające czas klienta, zasoby oraz wydatki. Na zakończenie swojej przemowy Agassi zwrócił uwagę na oczekiwania odbiorców w odniesieniu do działań SAP w najbliższej przyszłości.

„Są trzy rzeczy, które dla SAP stały się fundamentem globalnej działalności biznesowej w czasie 30 ubiegłych lat  – obietnica stałego wprowadzania najlepszych produktów na rynek, etyczne zobowiązanie do zwiększania wartości dla akcjonariuszy i udziałowców dzięki świetnym wynikom finansowym oraz zaangażowanie wszystkich pracowników SAP i całego środowiska, a także zdolność do utrzymania wiodącej pozycji na rynku poprzez stały rozwój działalności – powiedział Agassi. – Jesteśmy w 100 procentach zaangażowani w innowacje oraz rozszerzanie tego już najsilniejszego na rynku pakietu oprogramowania. Od trzech dziesięcioleci SAP jest liderem w przewidywaniu kolejnej fali rozwoju technologii, a następnie dostarczaniu odpowiedniego rozwiązania we właściwym czasie i będzie kontynuować te działania przez kolejne dziesięciolecia.”

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top