Symfonia i EKO-OiL: Wdrożenie systemu ERP i mobilnej sprzedaży
SYMFONIAEKO-OiL to dystrybutor paliw, który działa na terenie województwa łódzkiego i wielkopolskiego już od 2000 roku. Oferta EKO-OIL to: hurtowa sprzedaż paliw, stacje paliw, myjnie samochodowe i stacja kontroli pojazdów. Firma szukała rozwiązania ERP do obsługi hurtowej sprzedaży paliw.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
System Symfonia Handel ERP i Symfonia Mobilny Handel został wdrożony do obsługi hurtowej sprzedaży paliw w firmie Eko-Oil. Zamienił dotychczasowy system, który nie pozwalał na elastyczne i rozbudowane wprowadzanie dokumentów. Drugim elementem wdrożenia jest Symfonia Mobilny Handel. Obecnie Klient korzysta z 6 urządzeń mobilnych PAX A920. Operatorami urządzeń mobilnych są kierowcy cystern, którzy mają możliwość wystawiania faktur/paragonów podczas dostawy paliw.

Jakie oczekiwania/wymagania miała firma w odniesieniu do nowego systemu, jakie cele chciała osiągnąć dzięki wdrożeniu?

Przede wszystkim chciała usprawnić wystawianie faktur - program nie pozwalał wystawiać dokumentów powiązanych z drukarką fiskalną, co było sporym ograniczeniem w przypadku sprzedaży do osób fizycznych.

Musieliśmy prowadzić osobne ewidencje, osobno raportować te dokumenty i osobno później ręcznie przekazywać je do księgowości – wylicza Emil Makówka, pracownik biurowy EKO-OiL. Kolejnym słabym punktem poprzedniego rozwiązania był brak możliwości generowania raportów. Pracownicy biurowy EKO-OiL musieli ręcznie zliczać z poszczególnych magazynów, z poszczególnych ewidencji dane, które przekazywali co miesiąc do urzędów. System ERP Handel pomógł EKO-OiL w spełnianiu obowiązków sprawozdawczych.


Teraz mamy jeden raport, który wygenerujemy w Symfonii i wszystkie te dane potrzebne w urzędzie zawarte są w tym raporcie. Korzystając z tego, możemy na bieżąco kontrolować i stany magazynu i sprzedaż. Nieważne, czy klient zakupił dany towar z odroczoną formą płatności, czy za gotówkę. Mamy to wszystko w jednym miejscu – dodaje Emil Makówka, przedstawiciel EKO-OiL


EKO-OiL wymagał od nowego systemu, by ten usprawnił proces wystawiania faktur, paragonów i przyjmowania płatności bezpośrednio przez kierowców cystern, uwzględniając historię kontrahentów i przypisanych im w systemie rabatów kwotowych. Ważną rolę we wdrożeniu odgrywała aplikacja Symfonia Mobilny Handel, która jest elementem ekosystemu programów Symfonia Handel. System sprzedaży (Mobilne Centrum Zarządzania Sprzedażą) pozwala kierowcom cystern na wystawianie podczas dostawy paliw faktur, paragonów lub dokumentów dostawy WZ.

Emil Makówka, przedstawiciel EKO-OiL podkreśla przy tym, że Symfonia to jeden z nielicznych systemów, w którym można przypisać danemu kontrahentowi rabat kwotowy.

Mając do dyspozycji rozbudowany system Symfonia, jeżeli chodzi o kartotekę kontrahentów, jesteśmy w stanie podpiąć umowę pod danego kontrahenta i ustawić tak warunki cenowe, żeby później kierowca nie miał problemu, nie zastanawiał się jak, wystawić fakturę na miejscu przy sprzedaży towaru – dodaje pracownik EKO-OIL.


System Symfonia Handel ERP, który wybrała firma EKO-OIL, umożliwia wystawianie z poziomu urządzeń mobilnych, w tym wypadku terminali (co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo procesu sprzedaży i transakcji płatności czyniąc na rynku polskim rozwiązanie Symfonii unikatowym – jedyne w Polsce) paragonów, w tym tych z odroczonym terminem płatności istotnych i ważnych w branży handlu paliwami płynnymi, gazowymi i stałymi).Źródło: www.symfonia.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top