Dlaczego plan produkcji jest nieaktualny chwilę po opublikowaniu?

eq... czyli jak poradzić sobie z dynamiką zmian.
Reagowanie na ciągle zachodzące zmiany stanowi nieodzowną część pracy osób, w gestii…

Czym jest odporność biznesowa w nowych, wyjątkowych okolicznościach?

Pandemia COVID-19 bardzo mocno uderzyła w wiele przedsiębiorstw, ale niestety, nie da się wykluczyć, że w przyszłości pojawią się inne,

Ciemna strona danych - czyli firmy wykorzystują tylko połowę swoich zasobów

Popularne stało się stwierdzenie, że dane są ropą XXI wieku, a informacja jest tym zasobem, który pomaga osiągnąć przewagę nad…

Industrial IoT – rewolucja przeoczona przez polski biznes?

Pojęcie Internetu Rzeczy oraz Przemysłu 4.0 towarzyszą nam w przestrzeni informacyjnej już od dłuższego czasu. Statystyki pokazują wyraźnie,

Internet inteligentniejszych rzeczy

Dane z raportu Allied Market Research mówią wprost – Internet Rzeczy to przyszłość przemysłu. Z roku na rok, przybywać będzie maszyn,

Sztuczna inteligencja w biznesie - dobry pomysł, słaba realizacja

Każda organizacja, która nie chce pozostać w tyle, inwestuje dziś w sztuczną inteligencję, jednak mało która robi to w przemyślany sposób -

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

abas logo 2021Dzisiejsza branża stalowa to sektor pełen wyzwań. Producenci stalowi muszą radzić sobie z problemami takimi jak zmienne ceny surowców, presja na zwiększanie efektywności, rosnące wymagania zrównoważonego rozwoju i oczekiwania klientów. W tych trudnych warunkach, nowoczesne i sprawdzone systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP, Enterprise Resource Planning) dla produkcji, takie jak abas ERP, stają się niezastąpione.

oracle 120Oracle wdrożył swoje rozwiązania oparte na chmurze do obsługi handlu detalicznego w Prada Group. Dzięki temu Prada Group może lepiej poznać swoich klientów i wykorzystać informacje o nich, aby dostosować ofertę oraz zapewnić bardziej spersonalizowane doświadczenia. Oracle Retail Xstore Point-of-Service (POS) i Oracle Retail Customer Engagement Cloud Service w modelu mobilnym pomagają zbierać i analizować preferencje klientów oraz zwyczaje zakupowe w celu zwiększenia ich lojalności.

Czy sztuczna inteligencja zmieni nasz świat? Tak. Czy na lepsze? Tylko po warunkiem odpowiednich regulacji, zapewniających etyczny i odpowiedzialny sposób jej wykorzystania – uważają eksperci Check Point Software. Już dziś AI wykorzystywane jest zarówno przez firmy specjalizujące się w bezpieczeństwie sieciowym, jak i przez cyberprzestępców opracowujących nowe, wyrafinowane sposoby ataków.

Zdecydowanie można już uznać, że czas globalizacji w internecie się skończył, a dziś, kiedy państwa budują swoje gospodarki cyfrowe, centra danych i technologie chmurowe stają się „dobrem narodowym”. Suwerenność chmury staje się także coraz istotniejszym priorytetem dla firm, które poszukują bezpiecznych, innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań do zarządzania danymi.

ORACLEHicron Software House jest częścią globalnej firmy informatycznej Hicron, zajmującej się tworzeniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla biznesu. Dział Software House realizuje usługi tworzenia aplikacji webowych, ściśle dopasowanych do potrzeb klientów biznesowych (custom software development). Firma stosuje najnowsze technologie IT – w tym nowoczesne języki programowania, mikro-serwisy oraz cloud hosting. Hicron Software House nawiązał współpracę z Oracle, aby umieszczać swoje aplikacje na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

W najbliższej przyszłości tempo wzrostu wartości rynku ERP w chmurze utrzyma się na poziomie ponad 13% rocznie, podaje Cloud-Based ERP Global Market Report 2022 opracowany przez The Business Research Company. Wartość jaką osiągnie rynek to ponad 68 mld USD już za 4 lata.

ORACLEOracle Cloud Infrastructure (OCI) uruchomi nowe sovereign cloud regions dla naszych klientów w całej Unii Europejskiej (suwerenne regiony chmurowe, czyli ściśle odizolowane od wszystkich innych zasobów chmurowych, znajdujące się fizycznie w UE i obsługiwane przez mieszkańców UE).

ORACLEZałożona w 1991 roku firma Transition Technologies jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań dla rynku energii, gazu, przemysłu 4.0 i bio-informatyki. Większość z 2000 pracowników firmy to naukowcy, inżynierowie, architekci IT i programiści. Firma ma klientów na całym świecie, m.in. w Europie i USA.

SAPPrognozy dotyczące Polski wskazują, że najbliższe lata mogą przynieść prawdziwą rewolucję w obszarze technologii wykorzystywanych przez biznes. Jak obecnie wygląda poziom implementacji rozwiązań chmurowych w kraju i czy rodzime przedsiębiorstwa weszły już na ścieżkę wiodącą na szczyt? By to sprawdzić SAP, we współpracy z agencją Kantar, przeprowadził międzynarodowe badanie wśród decydentów z zakresu IT i biznesu.

ORACLE - LOGOKeep Sea Blue, niezależna, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Atenach, wybrała Oracle Cloud Infrastructure i Oracle Blockchain do swojej misji ochrony Morza Śródziemnego przed plastikiem. Organizacja Keep Sea Blue promuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i może zapewnić pełną przejrzystość oraz zdolność śledzenia w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych, używając Oracle Cloud.

cogit logoChmura jest jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych segmentów rynku IT. Nic dziwnego, bo przetwarzamy coraz większą ilość danych, nie tylko tych wewnętrznych, ale też z zewnątrz firmy. Jednak w kwestii adopcji usług chmurowych polskie przedsiębiorstwa mają wciąż wiele do zrobienia.

sap logoCo trzecia firma w Unii Europejskiej i co czwarta w Polsce deklaruje korzystanie z płatnych usług w chmurze – wynika z raportu PMR. Według prognoz w 2021 roku rodzime przedsiębiorstwa wydadzą na rozwiązania z obszaru cloud computing do 2,5 mld zł. Jak cyfrowa transformacja zmienia biznes i świat?

oracle 120K-BIT jest firmą informatyczną specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej. Założona w roku 1995, firma niemal od początku swej działalności stosuje technologię Oracle jako platformę do budowy swoich rozwiązań.

sap logoNBA, NFL i NHL – trzy z czterech największych lig sportowych w Stanach Zjednoczonych stawiają na rozwiązania SAP. Budowanie pozytywnych doświadczeń kibiców, kontakt z klientem i usprawnienie procesów biznesowych to główne obszary wykorzystywania narzędzi SAP. Ponadto, najlepsza liga koszykówki na świecie zdecydowała się dołączyć do programu RISE with SAP, aby rozwijać swój globalny biznes w chmurze.

microsoft logo 2018ZPTS Poliuretany, polska spółka o pozycji europejskiego lidera na rynku produktów i technologii elastomerowych systemów poliuretanowych, przeniosła biznes do chmury Microsoft. Przedsiębiorstwo zmigrowało do Azure całe środowisko IT, rezygnując z fizycznej infrastruktury, a także wdrożyło Microsoft 365 oraz Azure Virtual Desktop, aby umożliwić zdalną współpracę pracownikom biurowym. Kompleksowa transformacja okazała się receptą na modernizację infrastruktury technologicznej bez kosztownej inwestycji we własny sprzęt i oprogramowanie, a także zapewniła zgodność z przepisami i licencjami.

Rozmawiając o transformacji cyfrowej nie sposób nie wspomnieć o chmurze. Popularność wykorzystania rozwiązań cloudowych rośnie – już blisko 60 proc. dużych, niespełna 40 proc. średnich oraz ponad 20 proc. małych firm w Polsce korzysta z takiej opcji. Statystyki wskazują, że ogólnie na polskim rynku już 24,4 proc. organizacji korzysta z płatnych rozwiązań chmurowych – to wzrost o 7 p.p. w stosunku do 2019 r. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na Cloud?

Z badań EY wynika, że w chmurze działa już aż 64-proc. ankietowanych polskich firm , natomiast w ciągu 1,5 roku rozwiązania cloud planuje wdrożyć kolejne 26-proc. Naturalnie, przy wyborze oferty wiele firm stawia na parametry zwykle kojarzone z cloud computingiem, czyli na bezpieczeństwo, elastyczność, dostępność, skalowalność rozwiązań oraz markę dostawcy. Łatwość zmiany i/lub rozwiązania umowy z dostawcą usługi pojawia się dopiero na etapie decyzji dotyczących samej migracji do chmury. Odwracalność – rozumiana również jako plan wyjścia – choć jest podstawą każdego projektu IT, często nie jest traktowana z należną jej uwagą.

Na rozwiązania chmurowe typu PaaS, czyli platforma jako usługa, firmy z całego świata przeznaczą ponad 160 mld dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Tym samym, rynek ten wzrośnie ponad trzykrotnie, z poziomu 56,2 mld $ w 2020, donosi analiza ResearchAndMarkets. W ogromnej mierze, za sprawą „wynajmowanych” baz danych.

oracle 120Współczesne systemy biznesowe produkują ogromne ilości danych, których odpowiednie magazynowanie i przetwarzanie sprawia organizacjom coraz większe kłopoty. Powodem jest tzw. dług technologiczny, którego efektem jest przestarzała i coraz mniej wydolna infrastruktura informatyczna.

Kospel rozpoczyna projekt transformacji cyfrowej w ramach podpisanej z Comtrust umowy na dostawę i wdrożenie rozwiązań firmy SAP. Projekt dotyczy kilku obszarów biznesowych, z których kluczowe to sprzedaż, obsługa klienta i serwis oraz komunikacja. Umowa obejmuje subskrypcję licencji SAP Sales / Service Cloud i zakup licencji SAP Contact Center oraz wdrożenie i integrację z systemami biznesowymi i infrastrukturą telekomunikacyjną.

Firma L-Systems jest partnerem Oracle specjalizującym się we wdrażaniu biznesowych systemów informatycznych w obszarze ERP, BI, MES, WMS, obiegu dokumentów oraz rozwiązań dla B2B. W swojej bazie klientów firma L-Systems posiada wielu użytkowników pakietu aplikacji klasy ERP marki IFS, działających na platformie bazodanowej Oracle. Eksperci L- Systems przygotowali dla nich środowisko chmurowe na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI), które jest utrzymywane przez L-Systems i oferowane klientom w modelu SaaS.

MICROSOFTPlatforma Beesafe, dzięki wykorzystaniu możliwości chmury obliczeniowej, oferuje najszybszy i najprostszy kalkulator OC/AC, jaki do tej pory pojawił się na polskim rynku. Opierając swoje rozwiązanie na technologii Microsoft Azure, firmie udało się zminimalizować czas i ilość danych niezbędnych do wygenerowania wyceny ubezpieczenia komunikacyjnego.

Firma IBM ogłosiła dziś możliwość udostępniania swoich usług chmury IBM Cloud w każdym środowisku: z dowolnej lokalizacji, w dowolnej chmurze, oraz w przetwarzaniu brzegowym, za pośrednictwem nowej oferty IBM Cloud Satellite.

MICROSOFTBudimex, czyli firma odpowiedzialna za ponad 300 budów w całej Polsce, kształtuje przyszłość w oparciu o zaufanie. Spółka przeniosła już wiele procesów swojej organizacji do chmury Microsoft, zapewniając między innymi sprawną komunikację wewnętrzną dla blisko 5000 pracowników rozproszonych po biurach oraz budowach w całym kraju.

InsERT, krajowy lider rynku oprogramowania dla MSP, udostępnia zarezerwuj.pl – nową aplikację do zarządzania rezerwacjami, rejestracjami i wizytami, w wersjach dla różnych branż. System obsługuje rezerwacje internetowe, telefoniczne, a także złożone na miejscu.

oracle 120Firma Livo istnieje od 2020 roku i zajmuje się tworzeniem oprogramowania do zarządzania projektami tłumaczeniowymi i lokalizacyjnymi. Głównym produktem Livo jest system LivoLink, przeznaczony dla agencji tłumaczeniowych oraz przedsiębiorstw realizujących projekty tłumaczeniowe. System od początku działa w chmurze Oracle Cloud i oferuje nowoczesne rozwiązania w przestrzeni tłumaczeniowej.

ORACLEOracle rozszerzył swoje portfolio chmur hybrydowych o Oracle Roving Edge Infrastructure; jest to nowa oferta, która przenosi podstawowe usługi infrastrukturalne na brzeg sieci dzięki specjalizowanym urządzeniom Roving Edge Devices (RED). Korzystając ze skalowalnych węzłów serwerowych wchodzących w skład Oracle Roving Edge Infrastructure, organizacje mogą uruchamiać obciążenia w chmurze wszędzie tam, gdzie ich potrzebują, nawet w najbardziej odległych lokalizacjach na świecie.

Asseco Data Systems wraz z dostawcą infrastruktury cyfrowej Equinix współpracują, aby oferować swoim klientom rozwiązania w całości oparte o chmurę lub bazujące na architekturze hybrydowej. Dzięki temu klienci mogą w łatwy, bezpośredni i bezpieczny sposób budować środowiska IT z wykorzystaniem modelu multicloud – korzystając z usług zintegrowanych oferowanych przez różnych dostawców chmury publicznej.

61 proc. firm na świecie planuje w kolejnych dwóch latach zainwestować w rozwiązania chmurowe – wynika z badania EY Digital Investment Index 2020. To jedna z trzech najpopularniejszych technologii wdrażanych w przedsiębiorstwach, a czas pandemii jeszcze przyspieszył jej implementację. IDC ocenia, że globalny rynek chmury będzie w 2024 roku wart 1 bln dol. Chmura umożliwia firmom optymalizację kosztów, zapewnia bezpieczeństwo i pozwala skalować biznes, dostosowując go do otoczenia rynkowego. – Dzięki niej serwery nigdy nie spowodują w firmie przestoju, który może kosztować nawet 60 tys. zł za godzinę – mówi ekspert Orange Polska Konrad Gawda. Coraz popularniejsze stają się także rozwiązania chmurowe oferowane jako usługi, postępować będzie też automatyzacja.

Ford i Google ogłaszają unikalne, strategiczne partnerstwo na rzecz przyspieszenia procesu transformacji Forda oraz innowacji w dziedzinie tzw. “connected vehicles”. Ford wybrał również Google Cloud jako swojego preferowanego dostawcę usług chmurowych, aby wykorzystać najwyższej klasy doświadczenie firmy w zakresie danych, sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).

MICROSOFTGovTech Polska i Microsoft podpisały w Warszawie porozumienie, na mocy którego będą inicjowały wspólne projekty i wdrażały rozwiązania z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.

ORACLEPodczas konferencji online Oracle Live ogłoszono dostępność popularnej platformy programistycznej Oracle Application Express (APEX) jako usługi w chmurze, której programiści mogą używać do szybkiego i łatwego tworzenia aplikacji biznesowych.

MICROSOFTGrupa CCC rocznie sprzedaje ponad 50 mln par obuwia. Działa w 29 krajach, ma ponad 1 000 sklepów i blisko 70 platform e-commerce. W Warszawie, wybrane przez klienta CCC buty czy torebki, pojawiają się przed jego drzwiami w 60 minut od momentu zamówienia. Tak szybko i dobrze spersonalizowana oferta dostarczona prosto do klienta, to innowacja w tym sektorze rynku na skalę europejską.

Obecnie technologie są w stanie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wesprzeć naukowców w zrozumieniu skomplikowanego układu przyczyn i skutków zmian klimatycznych, które dotknęły już całą planetę. Płonące lasy na wybrzeżu Pacyfiku, a także rekordowy sezon huraganów na Atlantyku – to tylko kilka przykładów, które uwidoczniły problem, nad którego zrozumieniem naukowcy pracują od lat. Jakie narzędzia mają do dyspozycji organizacje badające zmiany klimatu?

MICROSOFTAż 1300 pracowników rafinerii z prawie 50-letnią tradycją pracuje obecnie w ramach usługi Microsoft Teams. Grupa LOTOS, która rozpoczęła proces cyfrowej zmiany, rozwija się w obszarze technologii chmurowej. Projekt digitalizacji w organizacji nazwany „Cyfrowym biurkiem” rozpoczął się jeszcze przed marcem bieżącego roku. Obecnie transformacja nabiera tempa, a w firmie powstał już nawet specjalny program adaptacji nowych rozwiązań realizowany w oparciu o Ambasadorów Zmian, czyli osób, które intensywnie korzystają i szkolą się w zakresie nowoczesnych technologii, by następnie móc przekazywać wiedzę i umiejętności dalej w organizacji.

microsoft logo 2018Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że gospodarka musi się cyfryzować. Kluczowymi sektorami, które pilnie potrzebują wprowadzania nowoczesnych rozwiązań opartych o chmurę obliczeniową są branże takie jak opieka zdrowotna, edukacja czy sektor publiczny. O szansach związanych z transformacją, dobrych praktykach i o tym, co jeszcze przed nami, dyskutowali eksperci Microsoft podczas konferencji Impact’20.

Sztuczna inteligencja coraz mocniej przenika do świata dedykowanych biznesowi usług IT. Abstrahując od coraz bardziej inteligentnych chatbotów, przewidywania popytu na produkty i usługi a nawet automatycznego inwestowania na giełdach warto zastanowić się co jeszcze może nam zaoferować jej połączenie z chmurą obliczeniową?

sap logoZwieńczeniem 25-lecia obecności SAP na polskim rynku jest podjęcie współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK). W listopadzie bieżącego roku została zawarta umowa współpracy, na mocy której użytkownicy systemów SAP będą mogli korzystać z nich na jednej z platform oferowanych przez Chmurę Krajową. Natomiast klienci Chmury Krajowej otrzymają możliwość dołączenia do swojego portfolio wykorzystywanych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez SAP.

MICROSOFTKancelaria prawna Domański, Zakrzewski, Palinka wprowadziła zintegrowaną platformę cyfrową do komunikacji i współpracy, wykorzystującą środowisko chmurowe Microsoft 365 oraz Microsoft Azure. Dzięki temu ponad 300 prawników usprawniło swoje codzienne obowiązki, zapewniając przy tym maksymalne bezpieczeństwo wrażliwych danych. Kancelaria stworzyła również system Prompter, wykorzystujący możliwości chmury Azure i technologii sztucznej inteligencji, który w bezpieczny i inteligentny sposób porządkuje, analizuje i interpretuje dokumentację.

ORACLEOracle i Equinix rozszerzyły współpracę na teren Polski, co umożliwi klientom korzystającym z usług chmurowych realizowanie strategii korzystania w swoich instalacjach z wielu chmur różnych dostawców (multicloud).

Back to top