Wdrożenie systemu MES - krok po kroku

Digitalizacja, Industry 4.0, Smart Factory i IoT już niebawem będą decydować o konkurencyjności w branży przemysłowej. Aby rozpocząć proces…

W dobie zawirowań rynkowych warto wdrożyć oprogramowanie klasy MES

Firmy produkcyjne, które wdrożyły oprogramowanie klasy MES (Manufacturing Execution System), odnotowują spektakularne rezultaty we wszystkich…

Dane rzeczywiste w służbie optymalizacji produkcji

Personalizacja zamówień i postępująca rewolucja przemysłowa, która warunkuje ciągłą aktualizację produktów, a także globalna pandemia, to…

Prawdziwy MES

Optymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych, opłacalność produkcji krótkoseryjnej, lepsza odpowiedź na potrzeby klientów — to cele…

L-Systems wspiera kontrolę profili aluminiowych w Albatros Aluminium

Firma Albatros Aluminium producent profili aluminiowych pod zamówienie wdrożyła rozwiązanie L-Systems MES w zakresie raportowania realizacji…

Rynek rozwiązań MES do 2022 roku będzie wart 18 mld dolarów

Zgodnie z raportem Markets & Markets Manufacturing Execution System Market, wartość globalnego rynku rozwiązań klasy MES będzie zwiększać

Previous Next Play Pause
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

W związku z intensywnym rozwojem segmentu usług oraz rosnącymi wymaganiami klienta, firma Raben Logistics Polska poszukiwała narzędzi, które umożliwiłyby między innymi efektywne wykorzystanie zasobów, zautomatyzowanie i usystematyzowanie procesu planowania, monitoring efektywności produkcji w czasie rzeczywistym, zautomatyzowanie zarządzania jakością produkcji oraz rozwój zagadnień związanych z traceability surowców i komponentów do produkowanej jednostki. Zaproponowane przez eq system rozwiązanie obejmowało zarówno wdrożenie systemu klasy MES, jak i systemu do planowania i harmonogramowania produkcji ASPROVA APS.

Różnorodność oferowanych produktów i formatów opakowań to wyzwanie, z którym mierzy się wiele firm produkcyjnych. W takiej sytuacji właściwe planowanie produkcji nabiera jeszcze większego znaczenia. Potrzeba usprawnienia procesów planowania i harmonogramowania produkcji w firmie Torf Corporation doprowadziła do współpracy z eq system. Przedstawiciele obydwu firm zrealizowali projekt mający na celu lepszą koordynację i synchronizację procesów produkcyjnych w Torf Corporation.

Dzięki ORSOFT Manufacturing Workbench w wersji 7 planowanie materiałowe odbywa się bezpośrednio w fabryce Lisner. Wymagania w stosunku do ilości pracowników produkcyjnych określone w planie produkcyjnym odnoszone są do dostępnych zasobów ludzkich. Model planowania został scentralizowany i dostosowany do szczególnej specyfiki produkcji i dystrybucji produkowanych wyrobów.

Czy możliwy jest monitoring każdej sekundy procesu produkcyjnego? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza międzynarodowe koncerny, posiadające fabryki na całym świecie i pracujące w różnych strefach czasowych doskonale rozumieją wartość czasu. Optymalizacja produkcji odbywa się na wielu poziomach, poczynając od hali produkcyjnej (przestoje, awarie, zatrzymania, przezbrojenia, jakość produktu), poprzez logistykę (magazynowanie, łańcuchy dostaw, śledzenie przesyłek), a kończąc na ciągłym doskonaleniu całego procesu (Continuous Improvement).

Tajemnica sukcesu firmy Piątnica tkwi nie tylko we w pełni zautomatyzowanym procesie produkcji. Kluczową rolę w zarządzaniu produkcją odgrywa organizacja pracy personelu produkcyjnego oraz utrzymania ruchu, który jest ukierunkowany na ciągłe doskonalenie i wspierany systemowo przez rozwiązanie informatyczne klasy MES.

W obecnych czasach, szczególnie w branżach farmaceutycznej i spożywczej ale ostatnio również w branży motoryzacyjnej, możemy zaobserwować dwa wyraźnie narastające trendy. Z jednej strony mamy do czynienia ze stałym wzrostem świadomości konsumentów, a co za tym idzie rosnącym z ich strony zainteresowaniem bezpieczeństwem kupowanych dóbr.

Gdy 8 lat temu Marisa Rodriquez pokonywała samochodem kolejne kilometry dróg gorącego Meksyku, nikt nie spodziewał się, iż zdarzenie, które zakończy jej podróż mocno wstrząśnie branżą motoryzacyjną. Wypadek Marisy pociągnął za sobą nie tylko kosztowny proces sądowy z producentem auta, ale też spadek feralnego modelu o 22 proc. To równowartość – bagatela - 250 mln dolarów.

Browar Warka sprzedaje ponad 2,7 mln hektolitrów piwa rocznie. Jednym z priorytetów jest teraz dla niego zwiększenie efektywności linii rozlewniczych. W realizacji tego zadania będzie mu pomagał system klasy MES - Proficy Plant Applications.

Zarząd Hexal Polska, zaraz po uruchomieniu nowej fabryki w Warszawie, zdecydował się na wdrożenie systemu FlexNet (klasy MES/LES) do zarządzania logistyką i magazynem zgodnie z międzynarodowymi standardami. Po wdrożeniu infrastruktura informatyczna firmy została poddana walidacji, która potwierdziła, że system nie robi błędów i przekłamań.

Apriso Polska, krakowski oddział międzynarodowej korporacji Apriso, wdrożył nowoczesny system śledzenia przepływu materiałów w produkcji oraz wyrobów gotowych w fabryce papierosów należącej do koncernu British American Tobacco w Augustowie

Back to top