AmRest zakończył wdrożenie SAP ERP

AmRest – operator ponad 390 restauracji m.in. takich marek jak Pizza Hut, KFC czy Burger King - zakończył projekt wdrożenia SAP ERP w trzech krajach Europy Środkowej. Partnerem wdrożeniowym AmRestu w tym przedsięwzięciu była polska firma konsultingowa BCC.


Rozpoczęte w listopadzie 2007 r. wdrożenie należało do największych międzynarodowych projektów informatycznych, realizowanych przez firmy konsultingowe z Polski. Przedsięwzięcie objęło spółki AmRest: polską American Restaurants sp. z o.o., czeską American Restaurants s.r.o. oraz węgierską American Restaurants Kft. W projekt zaangażowanych było ponad 70 osób z trzech krajów, w tym ponad 30 konsultantów BCC.

Wdrożenie objęło obszary finansów, środków trwałych, kontrolingu, gospodarki materiałowej i zaopatrzenia oraz sprzedaży. W Polsce system został uruchomiony w lipcu, a w Czechach i na Węgrzech w sierpniu. SAP ERP został zintegrowany z aplikacją IT wspierającą obsługę restauracji. Integracja została oparta o technologie z rodziny SAP NetWeaver.

Obecnie w AmRest trwają kolejne przedsięwzięcia SAP. Konsultanci BCC prowadzą wdrożenie narzędzi SAP Business Intelligence w zakresie raportowania i konsolidacji wyników finansowych, a także wdrożenie systemu kadrowo-płacowego SAP HR.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top