Proaktywne wsparcie serwisowe: kluczem do sukcesu i stabilności przedsiębiorstwa
ANEGISWdrożenie nowego systemu ERP w firmie zawsze stanowi wyzwanie. Użytkownicy często obawiają się, czy będą w stanie samodzielnie analizować przepływ danych w zintegrowanym systemie. Księgowa zastanawia się, czy wszystkie ustawienia związane z dekretami są poprawne. Główny technolog nie może przestać myśleć o optymalizacji tras i konfiguracji. Dlatego kluczowe jest posiadanie solidnego zespołu wsparcia technicznego, który pomoże firmie w kontrolowaniu systemu po jego wdrożeniu. W tym artykule przyjrzymy się zagadnieniom związanym z wdrożeniem systemu ERP oraz korzyściom płynącym z utrzymania aktywnego wsparcia technicznego.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 

Wyzwania użytkowników po wdrożeniu systemu ERP

Podczas testowania nowego systemu ERP wszystko wydaje się łatwe. Jednak po uruchomieniu systemu nawet najmniejsze zakłócenie może prowadzić do wstrzymania procesu fakturowania, załadunku lub rozładunku towarów, a także chaosu w magazynie. Problemy jednego użytkownika mogą mieć negatywny wpływ na innych użytkowników w firmie. Jeśli proces zostanie zatrzymany w jednym miejscu, może to przekładać się na realizację budżetów produkcyjnych i sprzedażowych, co w konsekwencji może wpłynąć na płynność finansową przedsiębiorstwa.

Rola aktywnego wsparcia technicznego

Po wdrożeniu systemu ERP nieocenione znaczenie ma wsparcie techniczne. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu wsparcia można uzyskać odpowiedzi na pytania, które mogły nie zostać zadane podczas implementacji systemu. Oto kilka często pojawiających się pytań:

 • Które raporty finansowe powinny być naszym głównym źródłem informacji?
 • Jakie raporty logistyczne dostarczą nam informacji o ilości, wartości i etapach procesu logistycznego?
 • Jak możemy wykrywać różnice między zaplanowanymi a rzeczywistymi cenami produktów?
 • Czy liczba i wartość towarów w poszczególnych magazynach zgadzają się z raportami?
 • Czy mamy procedury weryfikacji wartości fizycznego stanu magazynu w stosunku do wartości na kontach finansowych?
 • Czy dane finansowe są zgodne z danymi magazynowymi?
 • Dlaczego niektóre transakcje nie są widoczne w rejestrach VAT?
 • Jak możemy wykrywać niezgodności w bilansach między wymiarami w określonej strukturze?
 • Kiedy najlepiej przeliczać stan magazynu?
 • Jaka jest optymalna procedura zamknięcia magazynu?
 • Czy producent udostępnił nowe wersje systemu? Jakie korzyści niesie za sobą ich wdrożenie? Jak bezpiecznie wprowadzić te zmiany, nie zakłócając codziennych operacji?
 • Jak wpływają nowe technologie dostępne na rynku na efektywność, wydajność i komfort pracy użytkowników? Jak zintegrować systemy wizyjne, aby współpracowały z robotami w bieżących procesach firmy?

Korzyści z utrzymania aktywnego wsparcia technicznego

Utrzymanie aktywnego wsparcia technicznego przynosi wiele korzyści dla firm korzystających z systemu ERP. Oto niektóre z nich:

 1. Optymalizacja procesów
  Dzięki wsparciu technicznemu możemy skutecznie zoptymalizować procesy w naszej firmie. Zespół wsparcia pomoże nam zidentyfikować obszary, w których warto wprowadzić ulepszenia i zautomatyzować zadania. Analizując dane i raporty logistyczne, można wprowadzić zmiany, które przyczynią się do wzrostu wydajności i efektywności operacyjnej.
 1. Rozwój systemu ERP
  Aktywne wsparcie techniczne przyczynia się również do rozwoju samego systemu ERP. Zespół wsparcia, mający wiedzę na temat systemu, wskaże nowe możliwości jego wykorzystania. Firma może dostosować system do bieżących potrzeb i wykorzystać go w innowacyjny sposób, zyskując przewagę konkurencyjną.
 1. Większe poczucie bezpieczeństwa
  Korzystanie z usług zespołu wsparcia technicznego, który zna biznes, system oraz najnowsze technologie, daje większe poczucie bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek problemów czy wątpliwości, można liczyć na ich pomoc i wsparcie. Dzięki temu unikniemy potencjalnych strat finansowych i utraty danych.
 1. Szybka reakcja na zmiany
  W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym firmy muszą być gotowe na szybkie reagowanie na zmiany. Dzięki aktywnemu wsparciu technicznemu organizacja może łatwo dostosować się do nowych wymagań i trendów rynkowych. Zespół wsparcia sprawnie wprowadzi niezbędne modyfikacje w systemie ERP, aby sprostać wyzwaniom.

Podsumowanie

Wdrożenie nowego systemu ERP jest procesem pełnym niepewności i stresu dla wielu użytkowników w firmie. Dlatego tak istotne jest utrzymanie aktywnego wsparcia technicznego. Dzięki niemu możemy szybko rozwiązywać problemy związane z procesami i danymi, a firma czerpie liczne korzyści, takie jak optymalizacja procesów, rozwój systemu ERP, większe poczucie bezpieczeństwa i gotowość na zmiany. Pamiętaj, że zespół wsparcia technicznego jest niezastąpionym partnerem, który pomoże osiągnąć sukces i wzrost firmy.

Źródło: www.anegis.com

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top