Transformacja technologiczna w Action: Wdrożenie ERP i AI
W obliczu stale rosnących wyzwań rynkowych, firma Action podjęła decyzję o ambitnym podejściu do najbliższych lat, koncentrując się na wdrożeniu nowoczesnych technologii oraz strategicznych przejęciach. Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki, planowane działania obejmują implementację systemu ERP Microsoft Dynamics oraz szereg automatyzacji z użyciem sztucznej inteligencji.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 


2023 rok był pełen wyzwań, ale dzięki dywersyfikacji udało nam się obronić wynik sprzedażowy – podkreślił prezes Piotr Bieliński. Firma odnotowała 6% wzrost przychodów do 2,51 mld zł, choć zysk netto cierpiał z powodu spadku sprzedaży eksportowej. Prezes Bieliński zwraca uwagę na rosnące koszty, które są kluczowym wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw.


Bardzo ambitnie patrzymy na przyszłe lata. Teraz jesteśmy w dobie wielkich zmian, a kto nie zainwestuje w nowe systemy, automatyzację, robotykę i AI, to koszty pracy go zabiją – dodał prezes. Wdrażanie systemu ERP ma się zakończyć latem 2026 roku, a w międzyczasie firma skupia się na automatyzacji w różnych działach.


Wiceprezes Sławomir Harazin podkreślił, że proces automatyzacji już przynosi efekty, szczególnie w obszarach marketingowych, gdzie następuje redukcja zatrudnienia.

Przeprowadzamy cały proces zmian w strukturze firmy, aby za 2-3 lata mieć ustabilizowaną strukturę – wyjaśnił.


Prezes Bieliński również odniósł się do planów strategicznych, w tym do poszukiwania nowych segmentów rynku oraz rozwoju marek własnych.

Planujemy przejęcia, choć na razie nie ma konkretnego podmiotu – zaznaczył.


Dodatkowo, firma intensywnie rozwija sprzedaż na platformach marketplace, co stanowi duże wyzwanie, zwłaszcza na rynku niemieckim.

Dyrektor finansowy Andrzej Biały podkreślił solidną sytuację finansową spółki.

Mamy bardzo dobrą sytuację finansową i dwukrotnie pokryte zobowiązania wartością kapitału. Nie korzystamy z kredytów, a dług do EBITDA jest zerowy – powiedział Biały.


Z zapasem ponad 75 mln zł wolnej gotówki, firma jest dobrze przygotowana do realizacji swoich ambitnych planów. Firma Action, notowana na GPW od 2006 roku, kontynuuje działalność w dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD/GSM oraz produkcji sprzętu komputerowego, prowadząc jednocześnie projekty e-commerce.

Źródło: ISBNews

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top