Wybór odpowiedniego systemu APS nie jest łatwy, tak samo jak znalezienie wiarygodnego partnera biznesowego. Wiele rzeczy trzeba sprawdzić, wiele rzeczy mieć na uwadze. Firma GELG poświęciła kilka lat na szukanie właściwego rozwiązania APS i partnera biznesowego. Tym milej poinformować nam, że po tak długich poszukiwaniach zaufała doświadczeniu specjalistów EQ System i możliwościom systemu Asprova APS.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
GELG jest firmą rodzinną, która od 1989 roku działa w branży metalowej. Charakteryzuje ją kompleksowa obsługa oparta na długoletnim doświadczeniu w branży. Podstawowa działalność firmy opiera się na tłoczeniu blach oraz obróbce skrawaniem, pozostałe procesy produkcyjne są systematycznie udoskonalane wraz z wprowadzanymi na potrzeby klientów technologiami. Większość produkcji jest realizowana pod projekt oraz indywidualne zamówienia Klientów. Właśnie ze względu na wysokie skomplikowanie procesów firma obawiała się wdrożenia systemu klasy APS. Co w takim razie przekonało firmę do podjęcia współpracy z EQ System oraz wdrożenia oprogramowania Asprova APS?
Kilka lat szukaliśmy odpowiedniego rozwiązania do zarządzania produkcją i partnera biznesowego, który pomoże nam w takiej zmianie. Podczas tego czasu rozmawialiśmy z wieloma firmami, jednak ciągle mieliśmy wątpliwości, co do tego, czy nasze procesy nie są zbyt skomplikowane, żeby ująć je w systemie informatycznym. Okazało się, że nie – musieliśmy tylko znaleźć specjalistów z szeroką wiedzą i system, który jest na tyle elastyczny, że będzie rozwijał się razem z nami.

Asprovę APS wybraliśmy przede wszystkim ze względu na szybkość przeliczeniową tworzonych planów, możliwość budowy różnych wariantów harmonogramu oraz elastyczność samego rozwiązania. Duże znaczenie miało dla nas również ujęcie w systemie rzeczywistego, w naszym przypadku bardzo specyficznego procesu produkcyjnego.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o realizacji projektu informatyzacji i opracowania koncepcji implementacji systemu Asprova APS przez EQ System, zdecydowaliśmy się jeszcze pojechać na wizytę referencyjną do dwóch firm (ZM Kazimieruk oraz Profim), które współpracowały już ze specjalistami EQ System oraz wykorzystują system Asprova APS od dłuższego czas. Chcieliśmy po prostu zweryfikować, czy proponowane rozwiązanie sprawdzi się w produkcji jednostkowej i czy kompetencje oraz doświadczenie specjalistów EQ System jest wystarczające do realizacji tak ważnego dla nas projektu. Wizyty w firmach ZM Kazimieruk i Profim potwierdziły, że specjaliści EQ System są osobami niezwykle kompetentnymi i budującymi długotrwałe, pozytywne relacje ze swoimi Klientami. Ich pomoc i wsparcie zdecydowanie nie kończy się wraz z ostatnim dniem wdrożenia. Upewniliśmy się również, że system Asprova APS sprawdzi się w produkcji jednostkowej.

Z tych wizyt referencyjnych wróciliśmy z przekonaniem, że będziemy realizować projekt właśnie z firmą EQ System, której powierzymy zarówno zbudowanie koncepcji naszej „transformacji”, jak i implementację systemu Asprova APS. Bardzo zależało nam również, aby projekt w naszej firmie realizowała pani Justyna Tołpa, która była odpowiedzialna za wdrożenie systemu Asprova APS w ZM Kazimieruk.

Dotychczasową współpracę ze specjalistami EQ System oceniam bardzo dobrze. Poziom kompetencji osób, z którymi współpracujemy jest imponujący, tak samo jak ich podejście, zarówno do samego projektu, jak i naszych specjalistów. Realizacja tego projektu opiera się na ścisłej współpracy pomiędzy naszymi firmami, co bardzo mnie cieszy. Po zakończeniu projektu analitycznego dogrywaliśmy jeszcze wszystkie szczegóły koncepcji – specjaliści EQ System po raz kolejny upewnili nas, że podjęliśmy dobrą decyzję biznesową, decydując się na współpracę właśnie z nimi. Jestem pewna, że wdrożenie przebiegnie równie sprawnie, co dotychczasowa współpraca.- Anna Grupińska-Miężał Pełnomocnik Zarządu GELG Sp. z o.o.
Najważniejszym parametrem, który przeważył o wyborze systemu Asprova APS była szybkość działania oprogramowania, w szczególności to jak Asprova APS błyskawicznie odświeżała i aktualizowała tworzone plany po wprowadzaniu w nich jakichkolwiek zmian.

Wizyty w firmach ZM Kazimieruk i Profim utwierdziły nas w przekonaniu, że oprogramowanie Asprova APS sprawdza się w planowaniu rzeczywistej produkcji z uwzględnieniem zarówno jej specyfiki, jak i występujących podczas procesu ograniczeń.

Od projektu, w pierwszej kolejności oczekuję, że będę mógł w bezpieczny i wiarygodny sposób oceniać możliwe konsekwencje wprowadzanych modyfikacji, a system to odpowiednio zobrazuje. W kolejnym, liczę przede wszystkim na poprawę wskaźników KPI, w szczególności terminowości i jakości. Nie mam żadnych zastrzeżeń, co do przebiegu audytu. Mam nadzieję, że dalsza współpraca nadal będzie układać się tak dynamicznie i efektywnie, jak do tej pory. - Błażej Jakubik Szef Produkcji GELG Sp. z o.o.
Zakładane korzyści:
  • Skrócenie terminów realizacji zleceń poprzez monitorowanie terminowości realizacji zleceń produkcyjnych oraz potwierdzanie ich w odniesieniu do rzeczywistych mocy przerobowych fabryki
  • Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego mi.in. dzięki stworzeniu centralnego punktu zarządzania planem produkcji, uruchomieniu procesów bilansowania materiałowego oraz przeprowadzania analiz obciążenia poszczególnych zasobów.
  • Poprawa płynności realizacji planów produkcyjnych za sprawą identyfikacji wąskich gardeł.
  • Uzyskanie przeglądu całego planu produkcji oraz zależności poszczególnych procesów dzięki przejrzystym wizualizacjom.
  • Ocena wpływu przyjmowanych zamówień oraz zmiany priorytetów ich realizacji na kształt całego planu poprzez tworzenie symulacji typu what-if.
  • Monitoring zgłoszonego postępu produkcji i jego wpływ na plan produkcyjny, a tym samym możliwość podjęcia szybkiej reakcji na niespodziewane zdarzenia.
Nie mamy wątpliwości, że zaangażowanie specjalistów EQ System oraz szeroka wiedza ekspertów firmy GELG pozwolą na osiągnięcie wszystkich z zakładanych korzyści, w jak najkrótszym czasie.

Źródło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top