Otwartość na nowoczesne rozwiązania oraz postęp sprawia, że marka Dafi nieustannie się rozwija. Jest to rodzinna firma z tradycjami – jedyny producent dzbanków i butelek filtrujących do wody kranowej w 100% z polskim kapitałem. Dogłębna znajomość rynku, własne zaplecze produkcyjne i inwestycja w potencjał ludzki pomogły firmie stworzyć markę rozpoznawalną w Polsce i na świecie. Dafi to firma, która działa na rynku od ponad 30 lat. Przez ten czas zdołała opracować liczne autorskie i opatentowane rozwiązania produkcyjne. Wszystkie działy odpowiedzialne za wdrażanie wyrobów Dafi skoncentrowane są w dwóch fabrykach, co zapewnia najlepszą kontrolę jakości oraz bliski kontakt z klientem. Nie każda firma może pochwalić się takimi osiągnięciami. Za tym sukcesem kryje się jednak nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także inwestycja w rozwój, innowacyjne podejście do biznesu i ciągłe dbanie o ulepszanie wydajności.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Odpowiednie zarządzanie procesami logistycznymi to nie tylko umiejętność szybkiego odnalezienia towaru i jak najszybsze dostarczenie go do klienta. Kryje się za tym o wiele więcej. Procesy logistyczne to także przygotowywanie dokumentacji, poprawne oznaczenia towaru, szybka i sprawna inwentaryzacja, możliwość lokalizowania błędów produkcyjnych, monitorowanie przepływu surowców, zarządzanie łańcuchem dostaw, a także logistyką wewnętrzną. Umiejętność skoordynowania wszystkich tych procesów to nie lada wyzwanie.

Współpraca eq system i firmy Dafi rozpoczęła się już kilka lat temu wdrożeniem systemu Asprova APS służącego do planowania i harmonogramowania produkcji. Kolejnym krokiem w kierunku rozwoju firmy jest decyzja o usprawnieniu procesów logistycznych. Najprostszą rzeczą w takiej sytuacji jest oczywiście identyfikacja problemów, najtrudniejszą – znalezienie odpowiedniej firmy i rozwiązania, które pomoże te problemy wyeliminować. Mimo, że firma Dafi prześledziła dogłębnie rynek w poszukiwaniu idealnego systemu, finalnie zdecydowała się na DCIx oraz ponowną współpracę z eq system. To dla nas duże wyróżnienie!

Kontynuacja współpracy z firmą Dafi w oparciu o wdrożenie nowego systemu ma bardzo dużo plusów. Do największych z nich należy zaliczyć fakt, że nasi specjaliści bardzo dobrze wiedzą jak wyglądają poszczególne procesy wewnątrz firmy. Identyfikacja problemów, z którymi boryka się spółka nie była dla nas trudna – zatory w produkcji, brak szybkiej możliwości lokalizacji towaru, opóźnienia w dostawach, kilkudniowa inwentaryzacja, błędy na produkcji. Na etapie analizy z łatwością określiliśmy sobie cele biznesowe w zakresie procesów logistycznych. W kolejnych etapach wdrożenia najważniejszym elementem będzie dla nas sprawna integracja z innymi systemami, które funkcjonują w przedsiębiorstwie Dafi – systemami ERP oraz służącymi do planowania i harmonogramowania produkcji.

Z firmą eq system współpracujemy już od dawna. Na początku wdrożyliśmy system Asprova APS. Poszukując rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi bez wahania wybraliśmy system oferowany przez eq system – DCIx. To właśnie to narzędzie umożliwi nam kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw, pomoże monitorować przepływ surowców, koordynować prace i zarządzać logistyką wewnętrzną. Oprócz osiągnięcia zakładanych korzyści wiemy, że dzięki temu narzędziu będziemy mogli w przyszłości cały czas się rozwijać. DCIx to bowiem rozwiązanie modułowe, które dopasowuje się do rozwoju i potrzeb firmy – podkreśla Maciej Burstein, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju w Dafi.


Wdrożenie systemu DCIx wciąż trwa, ale osoby odpowiedzialne za rozwój firmy już na tym etapie widzą jak wiele korzyści przyniesie im wdrożenie tego rozwiązania. Razem z ekspertami z firmy Dafi wypracowaliśmy najważniejsze cele biznesowe do osiągnięcia. Możemy do nich zaliczyć między innymi:
eliminację pomyłek związanych z wysyłką błędnego towaru, skrócenie czasu przygotowania potrzebnej dokumentacji, możliwość kompletowania dwa razy większej ilości produktów, a co za tym idzie obsługi dwukrotnie większej liczby kontrahentów, skrócenie czasu inwentaryzacji, skrócenie czasu potrzebnego na kompletację finalnego produktu, szybszy czas wysyłki towaru do klienta, większa mobilność magazynierów, nadzór nad ruchem wszystkich surowców i produktów.


Źródło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top