eqsystemSokpol jest wiodącym producentem soków i liderem, jeśli chodzi o marki własne (7niebo, Złoty Potok, Grand). Swoją działalność prowadzi zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (m.in. we Włoszech, USA, Kanadzie, Niemczech, Szwecji czy Francji). Jest firmą, która świadomie buduje swoją markę i zaufanie Klientów.

 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Stała inwestycja w rozwój i innowacyjne rozwiązania pozwalają utrzymywać firmie Sokpol silną pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Po rozwoju parku maszynowego oraz infrastruktury przyszedł czas na wykorzystanie ich potencjału. Do tego celu firma wybrała połączenie systemu ASPROVA i doświadczenia specjalistów EQ System.
Konieczność precyzyjnego określania czasu realizacji zleceń, elastyczna reakcja na pojawiające się zmiany oraz dopasowanie do indywidualnych wymagań Klientów to codzienność branży FMCG. W firmie Sokpol przykładamy dużą wagę do ciągłego doskonalenia i inwestycji w rozwiązania, które nie tylko nam to umożliwią, ale będą odpowiednie na każdym etapie naszego rozwoju. Dzięki wiedzy specjalistów EQ System i elastyczności systemu Asprova jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie. - Błażej Pluta Prokurent, Sokpol
Dla firm skupionych na dynamicznym rozwoju kluczowy staje się wybór oprogramowania, które będzie w stanie spełniać ich oczekiwania na przestrzeni lat. I właśnie tak było w przypadku firmy Sokpol. Mało wyspecjalizowane narzędzia okazały się niewystarczające, biorąc pod uwagę wysoki poziom skomplikowania procesu, dużą zmienność produkcji i wysoką konkurencyjność branży FMCG. Firmie zależało na maksymalizacji efektywności zarządzania produkcją – nie byłoby to możliwe bez „systemowego” wsparcia. - Michał Żelichowski, Product Manager, EQ System
Po pierwsze – koncepcja
Projekt w firmie Sokpol nie opierał się na wyborze systemu, a raczej na wykorzystaniu ukrytego potencjału firmy. W związku z tym najważniejszym punktem naszej współpracy było opracowanie koncepcji efektywnego sterowania produkcją, a dopiero w następnej kolejności dostosowania do niej systemu Asprova. W przypadku, kiedy to system ma pasować do firmy (jej strategii, celów biznesowych i systemu pracy), a nie na odwrót - nieoceniona jest wiedza pracowników firmy dotycząca specyfiki całego procesu produkcyjnego (w tym istotnych parametrów oraz występujących ograniczeń). Doświadczenie specjalistów Sokpol, ich kreatywność oraz otwartość na nasze propozycje sprawiła, że prowadzenie projektu było inspirujące dla obu stron. - Michał Żelichowski, Product Manager, EQ System
Idealne połączenie wiedzy i narzędzi

Wprowadzone usprawnienia zarówno w zakresie kultury organizacyjnej, jak i procesów produkcyjnych pozwolą firmie Sokpol na osiągnięcie licznych korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić przede wszystkim:
 
  • Wzrost efektywności procesu produkcyjnego dzięki optymalizacji planu pod kątem minimalizacji liczby oraz czasu przezbrojeń.
  • Poprawa terminowości realizacji zleceń dzięki możliwości tworzenia symulacji typu what-if oraz precyzyjnemu bilansowaniu potrzeb materiałowych.
  • Poprawa stabilności harmonogramu dzięki uwzględnianiu wszystkich istotnych parametrów technologicznych oraz ograniczeń procesu.
  • Redukcja czasu i kosztów planowania dzięki sygnalizacji potencjalnych zagrożeń w harmonogramie z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Skrócenie czasu reakcji na zmiany dzięki bieżącemu dostępowi do podglądu stanu realizacji procesu produkcyjnego.
  • Usprawnienie procesów biznesowych dzięki integracji z systemami obecnie wykorzystywanymi w firmie, w tym z oprogramowaniem Impuls.
Klarowna koncepcja, podzielona na wyraźne etapy i przede wszystkim pokazująca, w jaki sposób i w jakim czasie można osiągnąć określone cele biznesowe oraz świadomość szybkiego zwrotu z inwestycji były argumentami, które ostatecznie przekonały Zarząd Sokpol oraz specjalistów firmy do rozpoczęcia projektu - Michał Żelichowski, Product Manager, EQ System
Źrodło: www.eqsystem.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top