abas logo erp 2021Spółka Bruk dzięki inwestycji w system abas ERP unowocześnia i automatyzuje zarządzanie i monitoring procesów planowania produkcji, usprawnia komunikację między obszarem produkcji oraz działami zakupów i dyspozycji redukując ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych opóźnień w realizacji zleceń.


 REKLAMA 
 Baner srodtekstowy350x350 strona KSeF 
 
Firma Bruk słynie z wdrażania innowacji, mających na celu poprawę jakości produktów oraz usprawnienie obsługi klientów. Nie dziwi zatem fakt, że zagadnienie cyfryzacji kluczowych procesów biznesowych podjęła już przed kilku laty. W 2017 roku, w poszukiwaniu dostawcy narzędzi wspierających wejście w erę 4.0, spółka nawiązała współpracę z abas Business Solutions Poland, firmą cieszącą się mianem zaufanego partnera w dziedzinie cyfryzacji, oferującą elastyczne i nowoczesne rozwiązania klasy ERP. W trzecim kwartale 2017 nastąpił start projektu a na początku 2018 jego uruchomienie.

Betonowe wyzwania XXI wieku

Budownictwo, jest jednym z sektorów polskiej gospodarki, które przeszło gruntowną transformację w ciągu ostatniej dekady. Pierwszy kwartał ubiegłego roku, w przeciwieństwie do końcówki drugiego i trzeciego kwartału 2019 r., przyniósł wyraźny boom inwestycyjny w budownictwie. Niemniej, sytuacja na rynku budowlanym nie jest jednoznaczna. Producenci wciąż sięgają po nowe rozwiązania, szukając sposobów na utrzymanie dobrej kondycji, a także osiągnięcie przewagi konkurencyjnej.

Sektor wyrobów i prefabrykatów betonowych w Polsce jest nam znany. Stale obserwujemy tendencje rynkowe i rozumiemy wyzwania z jakimi mierzą się dzisiejsi producenci. Tę wiedzę wykorzystujemy by dostarczyć prawdziwie elastyczne systemy informatyczne wspierające przedsiębiorców w efektywnym zarządzaniu procesami produkcyjnymi. Wszechobecna presja na skrócenie czasu realizacji zleceń, pełen portfel zamówień ale i olbrzymi potencjał rozwoju, by mógł zostać w pełni wykorzystany, a potrzeby rynku zaspokojone - potrzebne jest zastosowanie rozwiązań informatycznych na miarę przemysłu 4.0 - powiedział dr Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions Poland.


Inwestycja w przyszłość

Cyfryzacja przedsiębiorstw, inwestycje w modernizacje parków maszynowych i integrację z systemem informatycznym – jak podkreśla czyżowicka Spółka Bruk - jest konieczna by utrzymać przewagę konkurencyjną. Tego typu inwestycje często decydują o rynkowym ‘być’ albo ‘nie być’. Ponadto, pomimo niejednoznacznej sytuacji rynkowej zw. z pandemią, Bruk cieszy się rosnącym popytem sukcesywnie umacniając swoją pozycję na rynku.

Kluczem do sukcesu firmy stała się polityka stawiająca na modernizacje, innowacyjne technologie, najwyższą jakość produktów i obsługi klientów. Realizując tę politykę, trzy lata temu zdecydowaliśmy na nawiązanie współpracy z abas Business Solutions Poland. Dziś możemy powiedzieć, że właśnie dzięki inwestycjom w nowoczesne i elastyczne technologie informatyczne, jakim jest system abas ERP, jesteśmy w stanie dotrzymać obietnicy złożonej naszym klientom o terminowej realizacji i wysokiej jakości świadczonych usług. - podkreśla Andrzej Buchcik, Prezes Zarządu spółki Bruk Sp. z o.o.


Prognozy rynku rozwiązań 4.0

Rosnące globalne zainteresowanie rozwiązaniami 4.0 to wynik coraz wyższej świadomości co do potrzeby i płynących korzyści z zastosowania systemów korelujących z założeniami nowoczesnej produkcji – w tym systemów do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Udoskonalić procesy planowania produkcji

Rosnące koszty, ograniczona dostępność surowców, coraz bardziej złożone procesy produkcyjne i rosnące wymagania jakościowe odbiorców sprawiają, że w procesie produkcji to właśnie elastyczność staje się kluczowa, a terminowość wręcz krytyczna.

System abas ERP tę elastyczność daje, dopasowując się do indywidualnych potrzeb producentów i specyficznych wymagań rynku. Udostępnia dopracowane w najdrobniejszych szczegółach narzędzia, pozwalające sprawniej realizować procesy produkcyjne. Przykładowo - umożliwia łatwe przekształcanie automatycznie generowanych propozycji w zlecenia pracy, sprawdzanie dostępności produktów i wczesne identyfikowanie wąskich gardeł, a dzięki zaawansowanemu planowaniu i harmonogramowaniu usprawnia procesy planowania, umożliwiając pełny wgląd w zasoby i możliwość odpowiedniego sterowania wytwarzaniem. Nowoczesne narzędzia do planowania produkcji, jakimi są te oferowane przez abas ERP, pozwalają zatem producentom zwiększyć wydajność produkcji oraz - tak jak w przypadku firmy Bruk – realizować nawet dwukrotnie większą liczbę zleceń produkcyjnych, przy takim samym zatrudnieniu oraz zdolnościach produkcyjnych.

Źródło: www.abas-poland.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top